Urządzenie kącika zabaw

Rozwój dziecka polega w dużej mierze na nauce przez zabawę. Oczywiście prostym rozwiązaniem jest kupienie różnych zabawek i dostęp do najróżniejszych miejsc, w których dziecko może się zabawić. Jednak dobre rozwiązanie polega na zapewnieniu mu odpowiedniego miejsca w domu, w którym może się rozwijać i bawić w poczuciu pełnego bezpieczeństwa.

Jak urządzić atrakcyjny kącik zabaw?

atrakcyjny kącik zabawOczywiście, to rodzicom powinno zależeć na tym, aby spędzać z dzieckiem jak najwięcej swojego czasu i poświęcać mu każdą wolną chwilę. To rodzić powinien poświęcać uwagę i wymyślać zabawy, które kształtują dziecko i dają mu pogląd na świat. Aby było to możliwe, dobrze stworzyć jest w domu atrakcyjny kącik zabaw. Dobrze, kiedy dziecko ma własny pokoik, jednak warto mieć taki kącik na przykład w salonie, czyli tam, gdzie najczęściej przebywamy, aby to pod naszą opieką i z naszą uwagą mogło bawić się i rozwijać. Przecież to nie od nawet najdroższych zabawek zależy jego rozwój ale od naszego udziału w tych zabawach. To od rodziców zależy, jak wiele wiedzy dziecko pochłonie spędzając czas wśród domowych zabaw. W takim kąciku będzie miało swoje zabawki, z których korzysta najczęściej oraz będzie miało miejsce, w którym wie, że może się bawić i do którego chce zawsze wracać. Taki kącik jest dla dziecka również poczuciem bezpieczeństwa i nauką, że warto mieć swoje miejsce, w którym odpowiada za porządek i za jego urządzenie.

Warto również stawiać na proste zabawki, które pobudzają wyobraźnię. Nie chodzi tutaj o wymysły najnowszej technologii bo czasem klocki czy książeczka są bardziej dla dziecka interesujące- również proste zabawy, które możemy wymyślać dając mu pełne pole do popisu dzięki wyobraźni, dokładania różnych scenariuszy i wymyślania przebiegu danej zabawy.