Polecane implanty zębowe

 

Z pewnością każdy chce mieć proste i białe zęby, którymi można się chwalić. Jednakże w większości przypadków trzeba się sporo napracować żeby tak wyglądały albo zapłacić dużo pieniędzy w gabinecie stomatologicznym za profesjonalne zabiegi.

Kiedy zakłada się implant zębowy?

implanty bemowoZęby stałe pojawiają się na miejscu mleczaków, które samoistnie wypadają do około ósmego roku życia. Mają nam one służyć do końca życia, zatem trzeba o nie odpowiednio dbać, aby nie zostały zaatakowane przez próchnicę czy też różne schorzenia powodujące ich wypadanie. Podstawą jest codzienne szczotkowanie przynajmniej dwa razy dziennie oraz nitkowanie, a do tego regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym. Jeżeli zęby są zaniedbane, to nie trudno o ich utratę, a to z kolei bardzo niekorzystnie wpływa na nasz organizm. Jeżeli jednak nie da się uratować zęba, to pozostaje tylko ekstrakcja i ewentualna proteza lub implanty Bemowo jest dzielnicą Warszawy, w której zlokalizowanych jest kilka gabinetów stomatologicznych wykonujących takie zabiegi. Trzeba zaznaczyć, że implanty są specjalnego rodzaju śrubami, które umieszcza się bezpośrednio w kości, które zastępują korzeń zęba. Wykonuje się je w miejscu innego zęba, a w przeciwieństwie do protez są stałym elementem jamy ustnej, który wpływa na poprawę dykcji oraz ułatwia jedzenie. Na jednym implancie może być zamontowany jeden ząb, ale też kilka, przez co można w łatwy sposób zapełnić całą szczękę. Jeżeli chodzi o cenę implantów, to mogą one kosztować od 1500 do 4000zł.

Ponieważ implanty można założyć w miejsce innych zębów, to trzeba mieć na uwadze, że nie zawsze może to nastąpić od razu po ekstrakcji zęba. Po jego likwidacji pozostaje rana, która musi się najpierw zagoić, aby można było założyć implant.