Belownica do prasowania makulatury

Wiele firm, w tym fabryk, dużych detalistów i hurtowników, jest zatkanych przez zawrotne stosy odpadów na zapleczu i w magazynach. Jednym ze sposobów radzenia sobie ze stosami kartonu, folii, puszek i plastikowych opakowań jest użycie belownicy. Zasada działania belownicy jest prosta. Materiał jest umieszczany w komorze belowania poprzez podawanie ręczne (w tym przypadku zazwyczaj jest to belownica pionowa) lub automatyczne (przenośnik taśmowy).

Zalety profesjonalnej belownicy do makulatury 

solidne belownice do makulaturyWiele firm – zakładów produkcyjnych, domów towarowych, hurtowni itp. – boryka się z problemem odpadów gromadzących się na zapleczach i w magazynach w zawrotnym tempie. Jednym ze sposobów radzenia sobie ze stertami kartonu, folii, puszek i plastikowych opakowań jest belownica. Maszyny jakimi są solidne belownice do makulatury zapewniają ekonomiczną i ekologiczną utylizację. Przy zakupie belownicy należy wziąć pod uwagę rodzaj, ilość i sposób utylizacji odpadów, a także przestrzeń potrzebną do ich przechowywania. Prasy do odpadów są łatwe w obsłudze, działają niemal automatycznie i są inwestycją długoterminową. Oszczędności wynikające z rzadszego usuwania odpadów nie tylko zwiększają zyski firmy, ale także mają pozytywny wpływ na środowisko i zmniejszają ślad węglowy spowodowany zużyciem paliwa. Wykorzystanie zaawansowanej technologii do pozbywania się nadmiaru odpadów nie tylko oszczędza pieniądze firmy, ale także korzystnie wpływa na środowisko, w którym żyjemy.Prawdą jest, że belować można niemal wszystko. Belownice bardzo dobrze radzą sobie z odpadami opakowaniowymi, takimi jak makulatura i folia. Belownica musi być ustawiona blisko źródła odpadów, które mają zostać sprasowane.

Prawidłowe ustawienie maszyny zapewnia szybkie usunięcie niechcianego materiału, komfort pracy i co najważniejsze oszczędność czasu. Ponadto istnieje możliwość zakupu belownic w wersji pionowej i poziomej. Podejmując decyzję o wyborze modelu, należy zwrócić uwagę na parametry maszyny, jej wielkość oraz sposób obsługi. Istotny jest również stopień automatyzacji maszyny.