Znalezienie niedrogiego domu seniora

Moja mama opiekowała się babcią, ale widziałam, że już ledwo daje radę. Nie było w tym nic dziwnego, ponieważ była aktywna zawodowo i na dodatek miała masę innych obowiązków w domu. Chciałam jej pomóc w tej sytuacji i znaleźć jakieś rozsądne rozwiązanie.

Wizyta w prywatnym domu seniora

niedrogi prywatny dom seniora w bydgoszczyRozmawiałam z mamą długo na ten temat i ostatecznie doszłyśmy do takich samych wniosków. Musiałyśmy znaleźć dla babci jakiś niedrogi prywatny dom seniora w bydgoszczy, w którym miałaby stałą opiekę przez całą dobę. Zadeklarowałam, że znajdę takie miejsce, ponieważ chciałam mamę odciążyć. Miałam ponadto koleżankę, której mama była dyrektorką jednego takiego domu seniora i z nią porozmawiałam na temat pobytu babci w tym miejscu. W domu opieki zatrudnione były wykwalifikowane pielęgniarki, które były w stanie zająć się babcią. Pojechałam tam razem z mamą, by osobiście zobaczyła to miejsce i porozmawiała z pielęgniarkami. Cały czas to ona zajmowała się babcią i uważała, że robi to najlepiej. Musiała zobaczyć, że fachowa pomoc, którą zapewnią babci jest na wysokim poziomie. Mama rozmawiała bardzo długo z kadrą pracowniczą i sprawdziła wszystkie pomieszczenia takie jak kuchnia czy łazienka. Rozmawiała nawet z seniorami tam przebywającymi i po powrocie była zdecydowana, żeby oddać do tego domu seniora babcię. Wszystko jej odpowiadało i miała pewność, że babci tutaj na pewno będzie dobrze. Widziałam też ulgę na jej twarzy, że w końcu wszystko udało się rozwiązać. Babcia do tego domu seniora trafiła w maju.

Mama początkowo babcię odwiedzała codziennie, ale z czasem zmniejszyła intensywność tych wizyt. W końcu miała czas dla siebie a o babcię w ogóle się nie martwiła, ponieważ wiedziała, że trafiła w dobre miejsce. Moja matka potrzebowała odpoczynku.