Zastosowania drutu stalowego okrągłego

Termin „drut stalowy” jest zarezerwowany dla drutu ze stali węglowej, stali nierdzewnej i innych stopów. Drutem stalowym nazywamy rodzaj miękkiego drutu wykonanego z drutu ze stali niskowęglowej w procesie wyżarzania. Plastyczność tego rodzaju drutu jest wysoka, podczas gdy wytrzymałość na rozciąganie jest niższa niż w przypadku drutu ocynkowanego.

Druty stalowe okrągłe mają wiele zastosowań

drut stalowy okrągłyWyżarzanie jest procesem obróbki cieplnej, który faktycznie zmienia fizyczne i chemiczne właściwości drutu. To właśnie powoduje trwałość i zwiększoną ciągliwość, jednocześnie ułatwiając pracę z drutem. Zazwyczaj dostępne są trzy rodzaje wyżarzanego drutu dostępne na rynku i mogą występować pewne różnice w każdej kategorii/wyborze. Dostępne są następujące opcje: czarny drut wyżarzony, czarny olejowany, i drut miękki; drut stalowy okrągły może być użyty w przemyśle budowlanym – głównie do osadzania żelaza w budownictwie cywilnym, w rękodziele, przy pakowaniu produktów – używany jest wówczas jako drut łączący, a także przy tkaniu jedwabiu, jak również w produktach ogrodzeniowych, w tym przy produkcji drutu kolczastego. Drut z wyżarzaniem jest wytwarzany w szpulach i cewkach o różnej gramaturze i wymiarach. Masa i rozmiar, które zamawia klient, zależą od przeznaczenia drutu. Oczywiście, jeśli mamy konkretne wymagania w zakresie dostaw, najlepiej wówczas powiadomić producenta drutu stalowego.

Ponieważ drut stalowy okrągły jest wyjątkowo wytrzymały, można go z łatwością wykorzystać do stworzenia ochronnego ogrodzenia wokół domu lub nieruchomości. Przecięcie drutu wymagałoby wiele czasu i wysiłku, co skutecznie zniechęci złodziei, a nawet dzikie zwierzęta. Dobrym pomysłem jest użycie drutu w  ogrodzeniu, aby powstrzymać ludzi przed wchodzeniem.