Zamek otwierany elektronicznie

Będąc w licznych podróżach służbowych, czy też prywatnych, mamy okazje odwiedzać różnego rodzaju hotele. Można wyraźnie zauważyć, że istnieje ogromna różnica między zunifikowanymi hotelami sieciowymi, a hotelami, które można znaleźć tylko w konkretnym państwie. I niekoniecznie chodzi tu o różnice w standardzie, tylko w innych kwestiach. 

Klucz do drzwi w postaci karty

zamki hoteloweGeneralnie w każdym prawie państwie na świecie mamy do czynienia z dwoma typami hoteli. Pierwsze z nich to hotele sieciowe, które wyglądają tak samo w każdym kraju lub te lokalne, stylizujące się na sieciowe. Drugi rodzaj hoteli to hotele regionalne, wyróżniające się niepowtarzalnym i charakterystycznym dla danego miejsca klimatem. Chodzi tutaj głównie o aranżacje wnętrz i obsługę hotelową, zazwyczaj zresztą niezwykle gościnną na swój regionalny sposób. Tym, co jest niezbędne w praktycznie każdego typu hotelu, jest poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Klienci powinni czuć się trochę jak u siebie. Duże znaczenie mają w tym przypadku zamki hotelowe– tak, to wcale nie jest żart. Pomyślmy, kiedy czujemy się bezpieczniej- wtedy, kiedy w recepcji dostajemy klucz łudząco podobny do innych, czy też wtedy, kiedy jedyny sposobem na otworzenie drzwi jest specjalnie naładowana karta? Karty raczej nikt niepożądany nie jest w stanie zduplikować, bo jest ona ładowana przez specjalny system. Pewnie kojarzymy, jak to działa- przykładamy kartę do drzwi i jeżeli trafiliśmy do siebie, po naciśnięciu klamki drzwi się otworzą. 

Nieważne, w jakim państwie znajduje się hotel. Najważniejsze jest to, czy czujemy się w nim komfortowo i bezpiecznie. Warto przyjrzeć się, w jaki sposób otwiera się drzwi do naszego pokoju. Znacznie pewniejsze są zamki otwierane elektronicznie, zamiast na tradycyjny klucz.