Zalety jeździków dla dzieci

Nasze dzieciaki rosną jak na drożdżach toteż nim się obrócimy maluchy już uczą się samodzielnie siadać, raczkować, a z czasem i chodzić. Chcąc pomóc dziecku w tym niezwykle ważnym dla nich okresie staramy się wybierać zabawki, które wspomagają naukę chodzenia u dzieci. Jedną z najpopularniejszych są jeździki. ]

Dlaczego warto kupować jeździki?

jeździk na akumulatorTen rodzaj zabawek już od samego początku może pomóc naszemu dziecku w procesie nauki chodzenia. Co więcej zabawka może być wykorzystana na różnych etapach i tak na początku posłuży dziecku jako pchacz stanowiąc stabilne wsparcie dla gibkiego jeszcze ciała. Podtrzymując się jeździka maluch będzie czuł się znacznie pewniej w stawianiu pierwszych kroku. Z biegiem czasu, gdy już nasz bobas nauczy się chodzić wówczas jeździk nie stanie się nagle bezużyteczny, lecz posłuży za świetną zabawkę oraz pierwszy w życiu malucha pojazd do przemieszczania się. Jeździk spełnia swoją rolę nie tylko wówczas, kiedy nasza pociecha uczy się chodzić, ale i w późniejszym okresie ponieważ wzmacnia u dziecka mięśnie w nóżkach. Nowością na rynku jest jednak jeździk na akumulator bardzo podobny w swojej konstrukcji do słynnych aut napędzanych właśnie akumulatorem. Taka napędzana opcja może bardzo umilić codzienne spacery zwłaszcza, kiedy na przykład nasz maluch się zmęczy. Wówczas można uruchomić akumulator w jeździku, którym będzie sterowało dziecko lub rodzic. 

Jeździki rozwijają u dzieci motorykę oraz odciążają rodzica przy asekuracji podczas nauki chodzenia. Ponadto wspomagają aktywność fizyczną malca i motywują do zabawy na świeżym powietrzu. Uczą utrzymywać równowagę i są wspaniałą zabawą zwłaszcza kiedy wybierzemy model z akumulatorem pozwalający poczuć się dziecku, jak prawdziwy kierowca i jednocześnie odciążyć malucha, kiedy ten będzie zmęczony.