Zakup nawozów do kwiatów domowych

Jak co tydzień robię takie duże zakupy. Wiadomo jedni robią je codziennie, a mi wystarczy raz na tydzień. Oczywiście codziennie kupuję świeże pieczywo. Oprócz takich artykułów żywnościowych, kupuje też inne. Ostatnio musiałam kupić nawozy płynne do moich roślin doniczkowych.

Stosowanie nawozów rolniczych do domowych upraw

producent nawozów rolniczychTrochę mi zmarniały te moje rośliny. Nie wiem co im się stało, widocznie jakiś elementów mineralnych im brakuje. A nawóz rozwiąże sprawę. W tym celu musiałam się udać do sklepu ogrodniczego, gdzie jest stoisko wyłącznie z nawozami. Zawsze staram się kupować jeden rodzaj nawozów. Uważam, że nie warto kombinować z różnymi nawozami. Na przykład w danym miesiącu będziemy stosować taki nawóz, a w kolejnym miesiącu zupełnie inny nawóz. Lepiej stosować jeden nawóz. Choć możemy kupować nawóz na konkretne cele, to znaczy na przykład na wzrost roślin i tu najlepsze będą biostymulatory. Jeśli już chcemy stosować rożne odżywki do roślin to zadbajmy o to, aby były tej samej firmy. Producent nawozów jednej marki, zwraca uwagę, aby poszczególne nawozy nie wchodziły ze sobą w interakcje. Wiadomo, że nawóz raz zastosowany wchłania się w ziemię. Łatwiej już chyba ma producent nawozów rolniczych. Tam jest tylko jeden rodzaj nawozu, tylko może mieć bogatsze składniki odżywcze lub też nie. Gdzieś czytałam, że niby można stosować je do hodowanych w doniczkach owoców i warzyw. Wchodząc do sklepu od razu rzucił mi się w oko dystrybutor nawozów rolniczych, Był on naprawdę bardzo duży, pół miejsca zajmował w tym dziale z nawozami. Ale cena też jego była dość wysoka, ale to nie dla mnie tylko dla rolników.

 

Szkoda, że nie produkują mniejszych, ale cóż, muszę ręcznie polewać rośliny nawozem. Na półce sklepowej było mnóstwo tych nawozów do roślin, aż nie wiedziałam, który wybrać. Trochę się nawybierałam. Musiałam kupić taki, który zadziała, na inny szkoda pieniędzy.