Zakładanie łódzkich ogrodów

Jestem członkiem łódzkiej rady miasta. Kiedy zostałem wybrany, bardzo się ucieszyłem. Był to dla mnie znak, że zaczyna się moje pięć minut. Pięć minut, przez które będę miał spory wpływ na to co będzie działo się w moim ukochanym, rodzinnym mieście. Doskonale wiem, jak bardzo na komfort psychiczny i przyjemność w przebywaniu w mieście wpływ ma jego wygląd, toteż na tym chciałem się wyjątkowo skupić. 

Zakładanie ogrodów to bardzo ważna sprawa

ogrody zakładane w ŁodziPrzebywając w innych polskich miastach, zauważyłem że władze duży nacisk kładą na powstawanie nowych terenów zielonych, skwerków w centrach miast. Zainspirowany tym faktem, postanowiłem podnieść tę kwestię na kolejnej sesji rady. Chciałem, aby ogrody zakładane w Łodzi były liczniejsze. Chciałem, aby władze miasta bardziej zainteresowały się tym tematem. Na szczęście, w tej materii odniosłem spory sukces. Okazało się bowiem, że władze są temu pomysłowi przychylne. Korzystając z tej sposobności przedstawiłem im projekt, który miał na celu bardziej wyeksponować łódzkie tereny zielone należące do miasta. W tym celu skontaktowałem się firmą, która w swojej ofercie posiada zakładanie nowych ogrodów jak i pielęgnację już istniejących. Po paru miesiącach okazało się, że mój projekt przeszedł do realizacji. Miasto wyraźnie wypiękniało, co było widać już późną wiosną i wczesnym latem, kiedy rośliny eksponowały w pełni swoje piękno. Kiedy na nie spoglądam, czuję prawdziwą dumę, gdyż czuję, że jest to niejako moja zasługa. 

Do tej pory czuję bardzo dużą satysfakcję kiedy przejeżdżam przez Łódź. Miasto wyraźnie wypiękniało dzięki większej ilości terenów zielonych. Profesjonalnie prowadzone ogrody zdecydowanie mają szansę stać się kolejną wizytówką mojego rodzinnego miasta. A co ważniejsze – mieszkańcom żyje się przyjemniej!