Wytrzymały nagrobek jako pomysł na biznes

Ostatnio długo myślałem na temat własnej firmy. Już dawniej prowadziłem działalność gospodarczą i dotyczyła ona biura rachunkowego. Niestety pewnego dnia narobiłem sobie kłopotów i wszystko zaczęło się sypać jak przysłowiowy domek z kart.

Miałem w ofercie ciekawe nagrobki z Mazowieckiego 

wytrzymałe nagrobki z MazowieckiegoJednak jedno mnie w tym trzymało. Dowolny system grafik i bycie sobie samemu szefem. Nikt mi nie mówił jak mam robić to co robię i czułem się niezależny. Wiedziałem, że takie uczucie jest warte każdego poświęcenia dlatego postanowiłem spróbować jeszcze raz. Tym razem w zupełnie innej dziedzinie. Tworzyłem własny zakład kamieniarski. Miałem już trzech pracowników, którzy się na tym znali i chcieli dla mnie pracować. Ja na początku miałem zajmować się formalnościami. Z wykształcenia byłem księgowym dlatego wiedziałem, że zaoszczędzę na tego typu usługach. Jednak z czasem musiałem zatrudnić przedstawicieli handlowych aby skupić się na innych czynnościach. Niestety na początku było to nie możliwe ze względu na zupełnie inne koszty. Ja zacząłem sprowadzać wytrzymałe nagrobki z Mazowieckiego. Były wykonane z solidnych materiałów oraz atrakcyjne wizualnie. Ich szerokie walory estetyczne dodawały im wielkiego zainteresowania. Oczywiście oprócz nagrobków chciałem sprzedawać kamień na parapety oraz elementy wykończeniowe. W ostatnim czasie takie marmurowe blaty zyskiwały coraz większą popularność. Także pomniki znowu przeżywały renesans i ludzie szukali czegoś innego.

Moi kamieniarze byli na prawdę świetni i wiedziałem, że drzemie w nich dusza prawdziwego artysty. Na dodatek starałem się aby wszystko byłe realizowane zgodnie z czasem. Klient, który czekał na swój produkt zbyt długo był zawsze niezadowolony, a to by mogło źle świadczyć o naszych usługach kamieniarskich.