Wypożyczalnie samochodów na Śląsku

Firm wynajmujących samochody jest na polskim rynku coraz więcej. Najem samochodów bardzo często opłaca się bardziej niż kupno samochodu lub wzięcie samochodu w leasing. Z wynajmu samochodów coraz częściej korzystają klienci indywidualni. Klienci indywidualni korzystają z wynajmu samochodów premium. Rzadziej wynajmują samochody klasy ekonomicznej.

Wynajem samochodów osobowych

Wynajem samochodów ŚląskFirmy wynajmujące samochody oferują bardzo szeroki wachlarz pojazdów. Nie tylko oferowane auta, ale także oferta produktowa wypożyczalni jest bardzo bogata. Wiele wypożyczalni samochodów posiada w swojej ofercie dwa podstawowe produkty: najem okazjonalny oraz najem długoterminowy. Najem okazjonalny polega na wynajęciu samochodu na daną okazję. Z takiego wynajmu korzystają głównie klienci indywidualni, którzy wynajmują samochody na różnego rodzaju uroczystości rodzinne na przykład: na wesele. Najem długoterminowy jest produktem stworzonym dla klientów biznesowych. Najem długoterminowy polega na wynajmie samochodu co najmniej na okres dwunastu miesięcy. Na Śląsku istnieje bardzo dużo firm zajmujących się wynajmem samochodów. Na Śląsku działa także bardzo dużo wypożyczalni samochodów ciężarowych. Jeżeli chodzi o firmy oferujące wynajem samochodów Śląsk i konurbacja śląska jest regionem, gdzie działa najwięcej wypożyczalni samochodów ciężarowych. Według statystyk w żadnym innym regionie Polski nie ma tylu wypożyczalni samochodów ciężarowych oraz wypożyczalni pojazdów specjalistycznych.

Wynajem samochodu bardzo często opłaca się bardziej niż kupno samochodu dla firmy. Kolejnym atutem najmu samochodu jest to, że leasing samochodu jako produkt finansowy jest niedostępny dla niektórych firm, szczególnie dla firm o krótkiej historii kredytowej. Wynajem samochodu jest dostępny dla każdej firmy. jest to bardzo duży atut tej formy pozyskania auta dla działalności firmy.