Wykonawcy ocieplanych hal magazynowych

 

Budowa magazynu powinna być uzależniona od tego, jakim asortymentem dysponujemy i w jakich warunkach powinien on być przetrzymywany. Towar wymagający warunków chłodniczych lepiej przechowywać w murowanej chłodni, a kwiaty, czy narzędzia ogrodnicze, mogą być magazynowane w halach.

Czym są ocieplane hale przez producentów?

hale ocieplane producentPrzed decyzją zakupu hali magazynowej musimy ocenić jakie warunki musi spełniać, alby była jak najtańsza, ekonomiczna, a panujące w niej warunki nie szkodziły asortymentowi w niej przetrzymywanemu. Niektóre produkty nie mogą być narażone na zbyt wysokie, lub skrajnie niskie temperatury. Montaż ogrzewania w hali będzie dodatkowym kosztem, dlatego warto dobrać odpowiednie materiały do jej wykonania, aby łatwiej i szybciej można było regulować temperaturę panującą wewnątrz. Hale ocieplane producent zaleca do użytku całorocznego, ponieważ zastosowane w budowie płyty dzięki wielowarstwowej strukturze, stają się termoregulacyjną warstwą. W zimie nie przepuszczają powietrza z zewnątrz do środka, w lecie zachowują dużo niższą temperaturę w środku, niż ta na polu. Takie rozwiązanie może wygenerować nawet czterdziestoprocentowe oszczędności w koszcie utrzymania odpowiedniego klimatu w hali. Do ocieplania hali wykorzystuje się styropian, wełnę mineralną, lub płyty ze specjalnego tworzywa nie przepuszczającego wody i powietrza. Poza ścianami i podłogą, również dach jest ocieplany, ponieważ to przez niego ucieka najwięcej ciepła w zimie i generuje to duże straty.

Wykonanie hali magazynowej z dodatkowym ociepleniem zajmuje maksymalnie dwa dni pracy wykwalifikowanej ekipie budowlanej. Koszt takiej inwestycji mieści się w przedziale od ośmiu do nawet dwudziestu tysięcy złotych. To ciągle zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż wybudowanie murowanego budynku.