Wybór sukienki do chrztu

Za tydzień mamy chrzest naszej córki i  musimy wszystko do tego czasu przygotować. Msza jest około południa. W pogodzie zapowiedzieli, że będzie słonecznie, więc można ubrać sukienkę. Moja córka też będzie miała sukienkę. Tylko muszę jeszcze znaleźć taką, która będzie pasować na nią. Na pewno musi być biała.

Biała sukienka do chrztu

sukienki do chrztuZazwyczaj rodzice ubierają swoje dzieci do chrztu na biało. Bez względu czy jest to chłopiec czy dziewczynka. W naszym mieście jest nawet taki sklep związany z tematyką chrztu. Można tam kupić dosłownie wszystko co jest niezbędne na chrzest. Oczywiście z wybrałam się tam z mężem by zobaczyć co możemy tam dostać. Były tam różnego rodzaju ubranka, w których można zanieść dziecko do chrztu. Były one podzielone na ubranka dla chłopców oraz dla dziewczynek. Nie każdy czasami może się rozeznać co jest dla kogo. Zaczęliśmy właśnie od wyboru sukienki do chrztu. Myślę, że to był najłatwiejszy wybór. Byliśmy razem ze swoją córką, więc mogliśmy od razu przymierzyć te małe sukienki. We wszystkich wyglądała przepięknie. Nie mogliśmy oderwać oczu. W końcu wybraliśmy jeden model sukienki, w której zaniesiemy ją do chrztu, była w kolorze białym. Ale wybraliśmy też drugą sukienkę w kolorze jasnego beżu i w tej będzie ubrana na przyjęcie jakie urządzimy po chrzcie. Zjedzie się cała rodzina, by poznać nowego członka rodziny. Oprócz sukienki przejrzeliśmy też inne rzeczy. Od razu rzuciły nam się w oczy medaliki. Postanowiliśmy kupić jeden dla małej i zawiesić jej w dniu chrztu, ksiądz go poświęci i będzie go nosić jak już będzie na tyle duża. Teraz lepiej nie zostawiać jej samej z medalikiem. Poza tym można było tam kupić świece do chrztu, kocyk i wiele innych rzeczy.

Chrzest dziecka jest ważnym wydarzeniem zarówno dla niego jak i dla rodziny. My mamy chrzest córki za tydzień. Zostały nam drobne przygotowania typu zakup sukienki do chrztu. W mieście mamy sklep o tej tematyce, więc bez problemu znaleźliśmy sukienkę dla naszej małej córeczki. Chrzest będzie na pewno udany.