Wybór podkładu trudnym zadaniem

Każda kobieta, która kiedykolwiek stanęła przed zadaniem wyboru podkładu wie, jak trudne jest to zadanie. Jest tyle czynników, na które należy zwrócić uwagę, że bardzo łatwo popełnić jakiś błąd. Choć nie będzie on drastyczny w skutkach, to może zaowocować tym, że niepotrzebnie wydamy zarobione przez nas pieniądze i będziemy musiały po raz kolejny zaczynać wszystko od początku, zaczynając od wizyty w drogerii.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania podkładu?

paese podkład mineralnyPrzede wszystkim musimy zastanowić się jakiego krycia potrzebujemy. Mówiąc prościej: musimy określić, jaki efekt chcemy uzyskać po nałożeniu kosmetyku na twarz. Możliwości jest naprawdę sporo: wyrównanie kolorytu, ukrycie zaczerwienień, przebarwień lub blizn, albo zakamuflowanie wszelkich niedoskonałości, z którymi przyszło się nam zmagać. Następnie należy sprecyzować, jaki typ cery posiadamy. Wszystko po to, żeby uniknąć takich sytuacji jak matujący podkład nałożony na suchą cerę, co tylko pogłębi problemy ze skórą. Ostatnią i bardzo istotną sprawą jest dobór odpowiedniego koloru. Poszczególne odcienie sprawdzamy, nakładając niewielką ilość produktu na żuchwę i przeciągając ją w stronę szyi. Najlepiej jest w tej sytuacji poprosić kogoś z pracowników drogerii o pomoc, ponieważ osoba obok lepiej oceni zgodność barwy z nasza karnacją. Szeroką gamę kolorystyczną oferuje marka Paese Podkład mineralny, który jest jednym z jej wiodących produktów, będzie odpowiedni na rozpoczęcie przygody z makijażem.

Nawet stosując się do wszystkich wspomnianych zasad i rad, bywają sytuacje, kiedy wybrany kosmetyk okazuję się niewystarczający. Może tak być choćby ze względu na to, że wiele spośród podkładów ma skłonności do utleniania się. Oznacza to tyle, że pod wpływem tlenu ciemnieje na skórze. Dlatego przed zakupem warto zapoznać się z opiniami osób, które wcześniej korzystały z danego produktu.