Wybieramy zaproszenia weselne

Przygotowując wesele narzeczeni muszą zadbać o wiele spraw, od tych największych, takich jak wynajęcie sali, aż po zupełnie drobne, takie jak winietki na stoły. Jednym z najważniejszych elementów przygotowań jest rozwiezienie zaproszeń. Wcześniej, jednak, trzeba wybrać wzór takiego zaproszenia oraz zamówić odpowiednią ilość sztuk. Wygląd zaproszeń jest zazwyczaj nawiązaniem do stylu, w jakim będzie urządzone całe wesele.

Wesele w rustykalnym stylu

zaproszenia na wesele rustykalneOd jakiegoś czasu narzeczeni podczas organizacji ślubu oraz wesela decydują się na ścisłe określenie stylu, w jakim będzie przebiegała cała uroczystość. Z racji tego, że nawiązania do natury są obecnie modne niemal wszędzie, również przy okazji wesel na popularności zyskuje styl rustykalny. Wesela w tym stylu organizuje się w klimatycznych miejscach, nawiązujących do wiejskiego stylu. Jeżeli cała uroczystość ma się odbywać w tym stylu, to potrzebne są zaproszenia na wesele rustykalne, które będą zapowiedzią klimatu wesela. Rustykalne zaproszenia często wykonane są z ekologicznych materiałów i dominuje w nich naturalna kolorystyka. Nie brakuje więc brązów, zieleni, a także dużej ilości kwiatów. Cena rustykalnych zaproszeń jest bardzo różna i zależy od wielu czynników, między innymi od zastosowanych materiałów czy też od tego, czy korzystamy z gotowego wzoru, czy też z własnego projektu. Niektóre pary decydują się nawet na własnoręczne przygotowanie zaproszeń. Sprawdza się to wówczas, kiedy zaprasza się niedużą ilość gości.

Zaproszenie na wesele jest bardzo ważnym elementem przygotowań. Na wybór wyglądu zaproszenia składa się wiele czynników. Narzeczeni sugerują się zazwyczaj stylem, w jakim urządzone jest przyjęcie. Coraz częściej decydujemy się na ślub rustykalny, w którym dominują kwiaty i naturalne materiały.