Wskazania do stosowania enzymów trawiennych

Substancje, które naturalnie wydzielane się w naszym przewodzie pokarmowym w celu trawienia pokarmu, to enzymy trawienne. Zaliczyć można do nich między innymi amylazę i lipazę. Do innych enzymów należy także laktaza, która odpowiada za rozkład laktozy. Zdarza się, iż na skutek nieprawidłowo funkcjonujących jelit, pojawiają się problemy z wydzielaniem enzymów. Skutkuje to dolegliwościami trawiennymi, które często są uciążliwe.

Enzymy trawienne poprawiają funkcjonowanie układu pokarmowego

tabletki z enzymami trawiennymiW takich sytuacjach warto rozważyć suplementację, która jest niezwykle pomocna, radzi sobie z wieloma dolegliwościami dotyczącymi przewodu pokarmowego, jak odbijanie, wzdęcia. Pojawiają się one na skutek zalegania niestrawionego jedzenia w przewodzie pokarmowym. Enzymy trawienne powinny być spożywane do posiłku, często eliminują tego typu objawy. Sięgając po tabletki z enzymami trawiennymi możemy usprawnić funkcjonowanie układu pokarmowego, zapobiec pojawieniu się niedoborów składników odżywczych. Działają przeciwzapalnie i oczyszczająco na organizm. Suplementacja sprawdza się także w przypadku niektórych chorób autoimmunologicznych. Enzymy trawienne występują na wszystkich odcinkach układu pokarmowego, pełnią określone funkcje. W jamie ustnej znaleźć można enzym amylaza, który odpowiada za trawienie węglowodanów, skrobi i glikogenu. Z kolei w żołądku znaleźć można enzymy takie jak pepsyna, która rozkłada białka, lipazę, która odpowiada za rozkład tłuszczów oraz podpuszczkę, która ścina białko mleka.

Preparaty z enzymami trawiennymi produkowane są także przez trzustkę. Wchodzą w skład soku jelitowego, odpowiadają za końcowy rozkład składników pokarmowych. Odgrywają ogromną rolę w naszym organizmie, dlatego w przypadku niewłaściwego odżywiania, stresu, chorób układu pokarmowego, przyjmowania niektórych leków, warto rozważyć odpowiednią suplementację.