Wpływ Agile w biznesie

Coraz większą popularność w świecie IT oraz marketingu cieszy się tematyka Agile. Wiele pracowników, zatrudnionych w tych właśnie obszarach zadaje sobie następujące pytanie – o chodzi w Agile? Dlaczego biznes tak bardzo potrzebuje tego? No i dlaczego to w ogóle powstało? Jaka jest polska nazwa dla tego zagadnienia.

Włączenie Agile do biznesu

agile w biznesieAgile nie sprawdzi się w każdej firmie. Jest to rozwiązanie nowatorskie i oryginalne. Mało kto o tym słyszał. Jeżeli spytasz kogoś o to czym to jest, mogę Ci zagwarantować, że ta osoba nie będzie miała zielonego pojęcia. No dobrze, to co to jest? Pełna nazwa to agile software development, która pochodzi z języka angielskiego i jest stosowana na całym świecie. W języku polskim tłumaczy się to jako programowanie zwinne. Oczywiście wiele osób stosuje skrót Agile, tak jest prościej, wszyscy wiedzą o jaką metodę chodzi. Agile w biznesie jest bardzo cennym rozwiązaniem. Wiele osób interpretuje ją inaczej. Jest to rodzaj oprogramowania, którego początki sięgają 2001 roku, gdy Dave Thomas, jeden z wielu twórców tego manifestu zdefiniował podstawowe zasady Agile. Sławę zdobyło dzięki publikacji w internecie. I to właśnie tam znajdziemy podstawę podstaw działania oprogramowania – mówi ono, że oprogramowaniem roboczym mierzymy postęp. Do świata biznesu Agile przeniknęło dzięki opublikowaniu wielu artykułów w czasopismach branżowych, głównie w języku angielskim. Bez wątpienia duży wkład w popularyzacje pojęcia wniosły konferencje.

Podejście Agile w biznesie może przynieść firmie sporo zysków. Skorzysta na tym zarówno szefostwo, jak i pracownicy przedsiębiorstwa. Wdrożenie systemu Agile ma sporo plusów. Projekty, które dzięki niemu powstają są bardzo dobrze oceniane. Dlatego warto przemyśleć wdrożenie Agile do swojego własnego biznesu.