Wiatrówka dla początkującego strzelca

Nowoczesne, zaawansowane techniczne karabiny wiatrowe często posiadają bardzo skomplikowaną konstrukcję, utrudniającą amatorom sprawną konserwację i naprawy w razie awarii. Systemy gazowe, obecne w najbardziej profesjonalnych karabinach wiatrowych, wymagają ciągłego doglądania, co może przysparzać wielu problemów nowicjuszom.

Wiatrówki dla amatorów strzelectwa sportowego

wiatrówka dla amatorówProfesjonalni strzelcy sportowi polecają więc nowym kolegom jeden z wielu modeli wiatrówek sportowych z napędem sprężynowym. Są to najczęściej te karabiny, które posiadają system ułatwienia naciągu sprężyny, dzięki któremu nazywane są niekiedy czterotaktem, od ilości ruchu dłoni jakie należy wykonać by napiąć sprężynę po strzale. Taka wiatrówka dla amatorów jest o wiele prostsza i wygodniejsza, gdyż nie musi być konserwowana równie często jak wiatrówki gazowe, aczkolwiek posiada porównywalny zasięg i moc, więc może być wykorzystywana ze sportowymi wariantami śrutu do strzelania precyzyjnego. W pozostałych aspektach, owe wiatrówki często są niemal identyczne jak ich bardziej profesjonalne warianty, i mogą być używane z niemal każdym urządzeniem celowniczym, dzięki czemu strzelcy mogą łatwo przyzwyczaić się do ich budowy i bez większego trudu przestawić się później na używanie modelu gazowego. Profesjonalne wiatrówki amatorskie są również bardzo szeroko wykorzystywane w ośrodkach szkoleniowych dla strzelców sportowych i zawodników wielobojów.

Są one bowiem znacznie bardziej ekonomiczne od gazowych wariantów, nie potrzebują ciągłego uzupełniania gazowego napędu, oraz generują znacznie niższe koszty użytkowania, dzięki prostej konstrukcji i bardzo niewielkiej awaryjności. Należą więc do jednych z najlepszych karabinów, przeznaczonych do rozwijania umiejętności w strzelectwie sportowym i profesjonalnym.