Wdrażamy SAP’a

 

Wbrew pozorom wdrażanie SAP’a nie jest aż tak straszne, jak by się nam mogło wydawać. Wszystko zależy od tego, jak szybko nasi pracownicy zaczną chwytać nowe, ciążące na nich zadania i czy będą mieli w tym procesie do pomocy jakiegoś dobrego nauczyciela. Tak naprawdę wielu pracodawców decyduje się skorzystać z usług firmy, która zajmuje się wdrożeniem nowego systemu, dzięki czemu nasi pracownicy mają ciągły dostęp do wiedzy i prawdziwych eksportów pod ręką.

SAP to nic strasznego

wdrożenie SAP HCMJeżeli chodzi o samego SAP’a, to przecież wiemy, że nie jest on trudny, ale korzystając z niego na co dzień możemy być pewni siebie i może nam się tak wydawać, ale jednak nawet najprostszy system, który jest nowy, budzi w jakimś sensie strach. Gdy ktoś nam dokładnie i szczegółowo wytłumaczy, o co chodzi i co mamy robić, to przecież praca w systemie nie będzie trudna, gorzej, jeżeli nie będziemy wiedzieli w ogóle od czego zacząć. Zawsze wdrożenie SAP HCM jest dużym działaniem w każdej firmie, które może wywoływać prawdziwe zamieszanie i niepokój, ale jeżeli mamy fachowców i specjalistów, albo wśród pracowników kogoś, kto już miał do czynienia z systemem, to wszystko nagle okazuje się dużo prostsze i łatwiejsze. Najważniejsze, aby nie bać się na zapas i aby podchodzić do tego procesu, jako do szansy na lepsze jutro. W końcu w tylu firmach wdrożenie się udało, to czemu miałoby się nam nie udać? Nie możemy tak myśleć, nie możemy nawet na chwilę zwątpić, ale za to powinniśmy myśleć w kategoriach szansy.

SAP’a nauczy się każdy. Jedni potrzebują więcej, inni mniej czasu, ale każdy, prędzej, czy później pozna nowy system i go z pewnością polubi, bo nie da się nie lubić czegoś, co ułatwia nam pracę, zmniejsza ilość formalności, skraca ścieżkę służbową, itp. – no same plusy.