podnośniki kolumnowe

Warsztaty szukają mechaników – obsługa podnośników!

Trend, który doprowadził do swojego rodzaju degradacji w środowisku kształcenia zawodowego ma szansę wreszcie się odwrócić. Przez lata usilne promowanie drogi kształcenia obejmującej średnie szkoły ogólnokształcące i studia, doprowadziło do powstania ogromnej patologii na polskim rynku pracy.

Podnośniki kolumnowe i ich zastosowanie

podnośniki kolumnowe

Rzesze młodych absolwentów opuszczają uczelnie, bardzo często humanistyczne, z dyplomami w rękach, mając niewiele do zaoferowania potencjalnym pracodawcom. Dzieje się tak, ponieważ tytuł magistra wciąż niesie ze sobą zbytni mistyczny prestiż dla jego posiadacza. Na szczęście dochodzą nas słuchy, że już niedługo powinna nastąpić reforma kształcenia zawodowego, która zwróci należny szacunek drodze kształcenia specjalistów. Tymczasem warsztaty samochodowe już zacierają ręce – na rynku panuje niedosyt w kwestii pracowników zdolnych do obsługi urządzeń specjalistów. Podnośniki samochodowe? Dziś zbyt wielu magistrom w głowie praca za biurkiem i przerzucanie papierów z miejsca na miejsce. Tymczasem młodzi absolwenci zawodówek, dla których podnośniki kolumnowe i inne urządzenia, których mechanicy używają codziennie nie są żadną zagadką, stają przed szansą na wysokie zarobki. Nadeszły czasy, w których bardziej opłacalnie jest umieć obsługiwać montażownice ciężarowe, niż uśmiechać się ładnie i elokwentnie wyrażać w kontakcie z klientem.

Wszyscy młodzi powinni więc wziąć to pod uwagę przy wybieraniu dalszych ścieżek swojej edukacji, ponieważ komfort w postaci małej konkurencji w grupie pracowników zawodowych już niedługo może zniknąć.