Urzędnicy pomagają w wywozie gruzu

Nie jeden raz każdy robił remont. Wiadomą sprawą jest fakt, że nowa przestrzeń, czysta i dokładnie taka jaką sobie wymarzyliśmy cieszy. Jednak jest jeszcze wiele rzeczy, które mogą tę radość nieco obniżyć. To przede wszystkim gruz i śmieci jakie zawsze pozostają po budowie. Nie zależnie od tego, czy remontowaliśmy mieszkanie czy budowaliśmy dom. Zawsze zostanie sporo odpadów i rodzi się problem co z nimi zrobić.

Wywóz gruzu nie stanowi już problemu 

sprawny odbiór gruzu na terenie KrakowaDlatego też różne miejskie instytucje dostrzegając problem decydują się na to, aby pomóc osobom remontującym swoje cztery kąty. Napływająca stała lista skarg i wniosków była już po prostu za długa. Dlatego też urząd zdecydował się na to, aby nawiązać współpracę na sprawny odbiór gruzu na terenie Krakowa od każdego, kto wykonuje prace budowlane. Można na tym tylko skorzystać, bowiem nie ponosi się już wszelkich dodatkowych kosztów związanych z wywozem gruzu. Miasto finansuje wszystko z pieniędzy publicznych i nikt się nie buntuje. Przede wszystkim dlatego, że każdy kiedyś będzie korzystał z tych usług, bo remonty robi się średnio co około pięć lat jest to niezbędny proces – wzajemnie się wspierać. Jednak nie tylko gruz miasto pomaga wywieźć. Coraz więcej osób decyduje się na to, aby z dachów zerwać papę na której są szkodliwe, rakotwórcze substancje. Dzięki temu, że coraz mniej jest takich rzeczy na dachach powietrze w mieście jest znacznie bardziej czyste, a to w przypadku Krakowa niezwykle ważna kwestia. 

Wszyscy mają nadzieję, że urzędnicy z innych miast naszego kraju wezmą przykład z Krakowa i będą pomagać usuwać nie tylko gruz, ale także inne odpadki z budowy, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo i zdrowie drugiego człowieka. To zmotywuje także innych mieszkańców o dbanie o otoczenie.