Konstrukcje stalowe sprawdzają się doskonale w różnych dziedzinach przemysłu, często też wykorzystywane są przy budowie obiektów sportowych oraz zagospodarowaniu targowych terenów wystawienniczych. Przydatne są także w rolnictwie, gdzie zapewniają przestrzeń dla zwierząt hodowlanych.
Zastosowanie hal stalowych i sposób ich wykonania
Kiedy potrzebne jest przeznaczenie dużej powierzchni na cele przemysłowe, wybierane są najczęściej konstrukcje stalowe z uwagi na swoją niezawodność. Tego typu rozwiązania nie wymagają dużych nakładów finansowych, a zapewniają wysoką trwałość i wytrzymałość. Hale stalowe wykonywane są z solidnej stali pokrywanej warstwą antykorozyjną. Duże znaczenie dla całości konstrukcji mają połączenia montażowe w postaci śrub stalowych o bardzo wysokiej wytrzymałości. Ważną kwestię stanowi też izolacja dachu i ścian, do których wykorzystywana jest folia polietylenowa oraz wełna mineralna. Konstrukcja wykonywana jest w oparciu o projekt uzgodniony we wszystkich szczegółach z klientem, z uwzględnieniem koniecznych zasad bezpieczeństwa. Przykładowo hale dla przetwórstwa spożywczego muszą spełniać najwyższe standardy w zakresie tworzyw dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Krótko mówiąc – realizacja każdej hali stalowej wiąże się z dostosowaniem do potrzeb konkretnej branży i specyfiki pracy. Firmy specjalizujące się w dostarczaniu hal stalowych dla przemysłu oferują kompleksowe usługi – począwszy od projektu hali, skończywszy na montażu całej konstrukcji.
Wszechstronność zastosowania, solidność konstrukcji i przystępne koszty inwestycji przekonują przedsiębiorców do wdrażania zabudowy stalowej w swojej działalności przemysłowej. Wygoda użytkowania i niezawodność to niepodważalne atuty tych rozwiązań konstrukcyjnych w różnych dziedzinach gospodarki.