Torby papierowe na zakupy

 

Świadomość na temat szkodliwości plastiku dla naszej planety bardzo wzrosła w ostatnim czasie. Ostatnio coraz więcej osób decyduje się na zamianę plastikowych torebek na torby papierowe, których można użyć wielokrotnie, i które dużo szybciej się rozkładają. Najlepiej, aby były to oczywiście torby biodegrowadalne i recyklingu. Najlepiej również wyposażyć się w torebki materiałowe, w które włożymy wszelkie owoce czy warzywa.

Zalety toreb papierowych

torby papierowe warszawaNiegdyś sklepy nie oferowały foliowych torebek, więc każdy chodził na zakupy ze swoją torbą lub wiklinowym koszykiem. Potem niestety sytuacja zaczęła się zmieniać. Tak zwane jednorazówki były dokładane do każdego, nawet najmniejszego produktu. Dopóki jednorazówki nie zaczęły być płatne, zwykle po targach i rynkach pozostawał smutny widok targanych przez wiatr kilkunastu reklamówek, które ktoś wyrzucił, lub które po prostu „zwiały”. Na szczęście te czasy minęły wraz  z momentem, w którym torebki foliowe zaczęły być płatne. Na początku było to około 15 groszy. Potem wprowadzono zakaz sprzedawania zwykłych, jednorazowych foliówek i zastąpiono je nieco droższymi, które były dużo trwalsze i spokojnie można ich używać wielokrotnie. Obecnie poleca się jednak najbardziej ekologiczne rozwiązanie, jakim są torby papierowe lub materiałowe. Oba rodzaje są dość tanie i co ważniejsze, wielorazowego użytku. Jeśli interesują nas ciekawe i dostępne torby papierowe Warszawa to miasto, w którym znajdziemy firmy, które projektują różne, nietuzinkowe modele.

Jak widać, historia torebek foliowych jest już nieco długa, miejmy nadzieję, że ostatecznie zostaną one całkiem wyeliminowane przez torby papierowe lub materiałowe. Jednak do tego momentu minie pewnie jeszcze trochę czasu. Aczkolwiek my sami możemy już teraz kupować torby wielorazowe.