Szukajmy farb do włosów bez amoniaku

Farbowanie włosów to pokusa, której nie może się oprzeć żadna kobieta. Włosy różnie znoszą nasze zachcianki, zależy to od ich ogólnej kondycji, ale też predyspozycji genetycznych oraz rodzaju farby, jaką je traktujemy. Oczywiście zdecydowanie gorzej będą znosić rozjaśnianie, czyli pozbycie się naturalnego barwnika, by potem włos pokryć wymarzonym odcieniem.

Zmień kolor włosów bez amoniaku

farby do włosów bez amoniakuOfert farb na rynku jest mnóstwo, tak, że sami nie wiemy, które wybrać. Wszystkie opatrzone są zdjęciem modelki z olśniewającym efektem koloru na włosach. Czym więc kierować się podczas poszukiwań farby w drogerii? Otóż najważniejszym kryterium będzie jakość produktu, szukajmy zatem farby do włosów bez amoniaku. Choć dzięki niemu łatwo pozbyć się naturalnego pigmentu naszych włosów – otwiera bowiem łuski włosowe – nie zapominajmy,  że pozostawia włosy suche i podatne na zniszczenia jak nigdy przedtem. Farby bez amoniaku należy trzymać na głowie dłużej, ale włosy wyglądają wówczas na zdrowsze i łatwiej o nie dbać. Otwarte łuski zazębiają się ze sobą i nieustannie plączą włosy. Ponadto, najlepiej, kiedy pogłębiamy jedynie nasz naturalny kolor włosów – czyli używamy farby o ton lub dwa ciemniejsze niż nasz naturalny. Wtedy fryzura wygląda na świeżą, nie ma efektu „szoku” i nie musimy w panice sprawdzać, czy pojawił się już odrost i szybko go tuszować. Z farbowaniem nie powinniśmy także eksperymentować, jeśli następuje reakcja alergiczna po próbie na kosmyku włosów lub gdy jesteśmy w ciąży.

O włosy należy dbać, ponieważ od zawsze stanowią najważniejszą ozdobę oraz ochronę głowy. Nazywane są „koroną” kobiety. Im lepiej je traktujemy, tym dłużej będą z nami. Z drugiej strony, nie ma potrzeby unikania farbowania przez całe życie – o ile korzystamy ze sprawdzonych produktów i oddajemy się w ręce fachowców, nie tylko poprawimy swój wygląd, ale też kondycję naszych włosów.