Szlifierka kątowa z odpornym na ciepło silnikiem

 

Na polskim rynku można znaleźć tańsze i droższe szlifierki kątowe. Jeśli już decydujemy się na te tańsze urządzenia, to warto przynajmniej wybrać solidną markę, by nie okazało się, że po kilku miesiącach sprzęt będzie do wyrzucenia. Jedną z marek, która oferuje tańsze szlifierki kątowe niż konkurencja, jest Makita.

Szlifierka z pierścieniami labiryntowymi uszczelniającymi łożyska kulkowe

makita ga5030rW jej ofercie znajdują się szlifierki za ok. 200 zł, które dobrze spełniają swoje funkcje. Taka szlifierka kątowa nie zawiedzie oczekiwań profesjonalistów. Klienci nieraz zwracają uwagę na to, że szlifierka Makita działa tak samo jak znacznie droższe odpowiedniki innych marek. Szlifierka nadaje się nie tylko do szlifowania. Można ją również wykorzystać do cięcia materiałów. Wcześniejszy model szlifierki makita ga5030r nie posiadał funkcji anty-restart. Był to model GA5030. W nowym modelu szlifierki kątowej funkcja ta sprawdziła się doskonale. Dzięki niej nie ma możliwości przypadkowego uruchomienia szlifierki przy ponownym podłączeniu do zasilania. Ergonomiczna i kompaktowa konstrukcja szlifierki Makita sprawiają, że można nią swobodnie manewrować – nadaje się do pracy nawet w trudno dostępnych miejscach. Silnik jest uzwojony i odporny na ciepło. Nie dochodzi do przegrzania silnika, co wiązałoby się ze zniszczeniem całego urządzenia. W szlifierce zwiększono stopień odchylenia rękojeści. Dzięki temu praca jest jeszcze bardziej wygodna. Operowanie takim narzędziem jeszcze nigdy nie było tak proste.

W szlifierce znajdują się dwa pierścienie typu labiryntowego, które uszczelniają łożyska kulkowe. Wrzeciono można w każdej chwili zablokować, by wymienić tarczę na inną. Szlifierka Makita waży dokładnie 1,8 kg. Moc tej szlifierki wcale nie jest mała, bo wynosi 720W. Urządzenie wykonuje 11 tys. obrotów w ciągu jednej minuty.