Stosowanie kwasu hialuronowego nie tylko na zmarszczki

Medycyna estetyczna ma do zaoferowania naprawdę wiele różnych zabiegów. Najczęściej wykonywane są zabiegi na twarz. Celem takich zabiegów jest poprawa kondycji skóry i jej odmłodzenie. Można ogólnie powiedzieć, że najważniejszym założeniem zabiegów medycyny estetycznej jest rewitalizacja skóry.

Rewitalizacja skóry i powiększanie ust kwasem hialuronowym

kwas hialuronowy - szczecinZ wiekiem skóra starzeje się, pojawiają się na niej zmarszczki, jest wysuszona. Można jednak zapobiegać procesom starzenia. W organizmie człowieka – również w skórze – produkowana jest substancja taka jak kwas hialuronowy. Zadaniem tego związku jest wiązanie cząsteczek wody. Dzięki temu skóra jest sprężysta, napięta, elastyczna i wygląda zdrowo. Jednak z wiekiem kwasu hialuronowego jest coraz mniej. Te niedobory można uzupełnić, korzystając z iniekcji kwasu hialuronowego. Zazwyczaj kwas hialuronowy – szczecin wstrzykiwany jest w okolice zmarszczek lub w same bruzdy zmarszczek. Oczywiście istnieją kremy z kwasem hialuronowym i inne kosmetyki, ale ich przenikanie do skóry jest minimalne. Najwyższą skuteczność wykazują zabiegi polegające na doskórnej iniekcji kwasu hialuronowego. Efekty takiego zabiegu widoczne są już od razu. Jest to zabieg skierowany zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Jednak kwas hialuronowy to nie tylko sposób na zmarszczki. Okazuje się, że kwas ten jest wykorzystywany także w innych zabiegach medycyny estetycznej. Warto wspomnieć tutaj np. o powiększaniu ust.

Preparaty z kwasem hialuronowym wstrzykiwane są także do mazi stawowej w przypadku schorzeń ortopedycznych. Stawy to miejsca, w których kwas hialuronowy pełni ważną funkcję, ale również z wiekiem zaczyna go brakować. Zastosowanie kwasu hialuronowego jest znacznie szersze. Zabieg trwa krótko, a efekty uboczne po zabiegu pojawiają się rzadko – kiedy się pojawiają, znikają po kilku dniach.