Stojąca umywalka do większych pomieszczeń

Remont łazienki wiąże się z wyborem odpowiedniej toalety, prysznica lub wanny, a także umywalki.W każdej kategorii armatury łazienkowej znajdziemy przynajmniej kilka rozwiązań instalacyjnych, a opcji kolorystycznych czy kształtowych jest nieskończenie wiele. Zastanówmy się jaki rodzaj umywalki najlepiej pasuje do naszego mieszkania.

Umywalka na każdy metraż

umywalki stojąceWybór odpowiedniego rodzaju instalacyjnego umywalki jest niezwykle ważny, ponieważ wszystko zależy od rodzaju pomieszczenia, budowy wodociągów i rur kanalizacyjnych, a także prywatnych preferencji właściciela mieszkania. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się umywalki nablatowe – to wspaniała opcja dla wszystkich małych łazienek, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca, a dodatkowa przestrzeń na blacie i pod nim pozwala na przechowywanie różnych potrzebnych przedmiotów. Kolejną opcją jest umywalka wpuszczona w blat lub podblatowe – przy takim rozwiązaniu najlepiej zdecydować się na zakup zestawu z dopasowaną szafką lub dokładnie sprawdzić wymiary umywalki i wyciąć na nią odpowiedni otwór w blacie. Następnym rozwiązaniem są umywalki asymetryczne montowane na ścianie – to najwłaściwsza opcja dla łazienek o niestandardowym układzie i instalacji wodnej. Ostatnią kategorią są umywalki stojące – bardzo eleganckie i minimalistyczne wykończenie łazienki. Misa takiej umywalki jest połączona z jej podporą lub stanowi całkowity, nierozłączny odlew – to wspaniały wybór do większych, dekoracyjnych łazienek, a także do przestrzeni użyteczności publicznej ze względu na prostą formę i brak dodatkowych szafek czy blatów.

Wybór odpowiedniej umywalki jest niezwykle trudny, ponieważ musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. W mniejszych pomieszczeniach świetnie sprawdzi się asymetryczna umywalka zamontowana na ścianie lub nablatowa – dla większych publicznych pomieszczeń umywalki stojące są wspaniałą, elegancką opcją.