Sposób na dobrą kondycję

 

W życiu większości osób przychodzi czas, gdy decydują się one na zmianę swojego stylu życia i zadbanie o swoją kondycję zdrowotną i fizyczną. Obie kwestie związane są ze zwiększeniem naszej aktywności fizycznej i czasu, który spędzamy na siłowni lub na świeżym powietrzu. Dzisiaj opowiem wam trochę o crossficie.

Czym jest crossfit?

crossfit - akcesoriaCrossfit jest jednym z planów treningowych, na który możemy zdecydować się, kiedy nie przemawia do nas wizja wykonywania monotonnych ćwiczeń na siłowni. Podstawową zasadą crossfitu jest założenie, że każda zdrowa osoba powinna osiągnąć sprawność fizyczną w dziesięciu różnych obszarach fizycznych. Wśród obszarów do rozwoju wymieniana jest m.in. wydolność krążeniowo-oddechowa, równowaga, zwinność, dokładność i wytrzymałość. Odpowiednimi ćwiczeniami będą więc biegi, pompki i brzuszki, ale również podnoszenie ciężarów, wykonywanie przysiadów ze sztangą lub skakanie na skakance. Już ten niewielki przekrój ćwiczeń pokazuje, że potrzebne będą nam odpowiednie akcesoria do ćwiczeń. Jeśli chodzi o crossfit – akcesoria, których będziemy potrzebować, dostępne są w każdym sklepie z wyposażeniem sportowym, ale nie tylko. Większość z nich znajdziemy również w dziale sportowym w popularnych hipermarketach. Pamiętać należy jednak, by akcesoria te, zwłaszcza, jeśli chodzi o akcesoria pokroju ciężarków do ćwiczeń, były dobrej jakości i zostały wykonane przez firmy, które gwarantują nam bezpieczeństwo wykonywanych przez nas ćwiczeń.

Aby nasz crossfit przynosił odpowiednie efekty, musimy pamiętać nie tylko o tym, by nasze akcesoria były dobrej jakości, ale również byśmy wykonywali nasze ćwiczenia regularnie i z dużą intensywnością. Najlepiej przyjąć trzydniowy cykl dwudziestominutowych, intensywnych ćwiczeń, który należy powtórzyć po dniu odpoczynku.