Spinki do mankietów pradziadka

 

Każda rodzina ma jakieś swoje przyzwyczajenia czy tradycje. W przypadku mojej rodziny na pewno bardzo ciekawą rzeczą jest przekazywanie sobie rzeczy. Mamy kilka takich przedmiotów, którą są w naszej rodzinie od pokoleń i uważam, że jest to super sprawa. Jedną z takich rzeczy jest coś, co właśnie niedawno dostałem. Była to własność mojego pradziadka od strony ojca, którego niestety nigdy nie miałem okazji poznać.

Spinki do mankietów są prawdziwą pamiątką rodzinną

grawerowane spinki do mankietówRzeczą, którą dostałem po dziadku są spinki do mankietów. Bardzo piękne i eleganckie, a do tego grawerowane spinki do mankietów, po których widać, że są wiele warte. Nigdy jednak bym ich nie sprzedał i w ogóle nigdy bym nie pomyślał o czymś takim. Spinki są srebrne i są wyjątkowe. Nigdzie wcześniej nie widziałam nawet podobnych spinek. Mimo, że są to stare spinki to prawie w ogóle po nich tego nie widać, co trochę mnie dziwi. Będę musiał bardzo o nie dbać by tak zostało. Z tego co wiem, mój pradziadek miał założone te spinki podczas ślubu z prababcią i dostał je w prezencie od swoich przyszłych teściów. Myślę, że to całkiem ciekawa historia i nie mogę się już doczekać by opowiadać ją przyszłym pokoleniom. Spinki przechowywany są małym jasnym pudełeczku, które ponoć też jest dość stare ale nie aż tak jak spinki do mankietów.

Pewnie jeżeli w przyszłości będę miał syna to dam mu w prezencie te grawerowane spinki. Jeżeli nie to i tak na pewno znajdę jakiś sposób by zachować w jakiś sposób pamięć po pradziadku i by były one przekazywane dalej z pokolenia na pokolenie. Myślę, że takie rzeczy są naprawdę magiczne i powinno się celebrować tego typu tradycje. Przyznam szczerze, że używałem już kilka razy tych spinek do mankietów i za każdym razem czułem się jakoś tak wyjątkowo i zupełnie inaczej niż zwykle.