Przeznaczenie maty masującej

Któż z nas nie lubi relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Można wygodnie usiąść w fotelu i rozprostować kręgosłup. Jednak bywa, że mamy siedzący tryb pracy i ta pozycja jest dla nas wyjątkowo uciążliwa po wielu godzinach spędzonych w biurze.

Jakie funkcje spełnia mata masująca?

maty masująceOsoby, które mają siedzący tryb pracy, z pewnością mają dość tej pozycji, bo powoduje ona wiele dolegliwości zdrowotnych. Szczególnie kiedy utrzymujemy niewłaściwą postawę i nie robimy przerw na krótki spacer, czy gimnastykę. Dla takich osób doskonałym rozwiązaniem są maty masujące, które zajmują niewiele miejsca. Dzięki niewielkim rozmiarom, można je zabrać ze sobą do pracy, do samochodu, czy nawet na wyjazd. Rozkłada się je na fotelu i siada na nich w odpowiedniej pozycji. Mata posiada czujniki zamontowane w jej wnętrzu, które po włączeniu delikatnie wibrują, dając uczucie profesjonalnego masażu. Możemy na nich jednoczenie masować głowę, kark, plecy, pośladki i uda. Niektóre modele posiadają antypoślizgowe gumki, dzięki którym mata się nie zsunie z fotela. Są wykonane z miękkich i bezpiecznych materiałów oraz pasują niemalże do każdego fotela. Siedząc w pracy możemy korzystać z relaksującego masażu, o którym nikt nie będzie wiedział, ponieważ wibracje są bardo ciche. Po złożeniu mata zajmuje niewiele miejsce. Jest do niej dołączony pilot do włączania i wyłączania oraz regulowania mocy wibracji. Mata masująca jest szczególnie polecana osobom spędzającym wiele godzin w pozycji siedzącej, lub cierpiącym na bóle kręgosłupa.

Oczywiście z maty korzystać może każdy, gdyż wykonywany przez nią masaż korzystnie wpływa na stan naszego kręgosłupa. Delikatne wibracje masujące świetnie odprężają i rozluźniają spięte mięśnie, więc po wstaniu z fotela poczujemy się zdecydowanie lepiej.