Przedstawienia ilulozjonistyczne

Iluzja jest to zjawisko, mające na celu wywołać u odbiorcy błędny obraz, tego co rzeczywiście się dzieje. Jest przez to bardzo często mylona jest z magią. Ludzie widząc obrazy, zdarzenia , które dzieją się na scenie, podczas przedstawień, pokazów uważają je błędnie za magię.

Na czym polega iluzja?

pokaz iluzjiGłównym celem iluzji, jest wprowadzenie odbiorcy w błąd, przedstawienie sytuacji, w takim sposób aby odbiorca widział rzeczy, które na prawdę nie mają miejsca. Przykładami iluzji może być latający artysta na scenie. Innym popisowym numerem, bardzo często przedstawianym jest przecinanie asystentki iluzjonisty, która jest zamknięta w skrzyni. Skrzynia zostaje przecięta, rozjeżdża się w dwie strony a asystentka żyje, ma się dobrze i macha nogami i rękami. Biorąc pod uwagę niezwykłość wykonywanych przez iluzjonistę sztuczek, bardzo często jest on nazywany magikiem. Ogólnie przyjęte zostały też nazywanie tych sztuczek magią, nie iluzją. Pokaz iluzji to bardzo dobra forma spędzenia wolnego czasu. Wydarzenia, które dzieją się na scenie, mimo iż rzeczywiście nie mają miejsca, są bardzo interesującym widowiskiem. Podczas, którego artysta tworzy show, bardzo chętnie oglądane przez dorosłych jak i dzieci. W trakcie występów, dzięki klimatowi, który nam towarzyszy możemy przenieść się w niezwykły świat iluzji. Podczas wykonywania sztuczek, poczujemy się jakby sytuacje, które są przedstawiane działy się na prawdę a nie były tylko złudzeniem.

Iluzja to wyuczona umiejętność, która wymaga ogromnej ilości pracy oraz wiedzy. Ciężka praca połączona z wiedzą pozwala osiągnąć poziom, dzięki któremu iluzjonista, potrafi zabrać obserwatora w świat iluzji. Aby zostać iluzjonistą poza wiedzą oraz ciężką pracą, potrzebny jest też talent, który jak w wielu innych dziedzinach, jest niezbędny.