Pranie i czyszczenie wykładzin

Domowe wykładziny oraz dywany bardzo często ulegają zabrudzeniu mimo to, że najczęściej chodzimy po nich bez butów i bardzo często je sprzątamy. W miejscach publicznych dywany są narażone na o wiele większe zabrudzenia, których nie da się usunąć domowymi środkami czyszczącymi. W takiej sytuacji pomoc profesjonalistów będzie niezbędna, aby zapewnić komfort oraz czystość pomieszczeniu. 

Metody czyszczenia dywanów

czyszczenie wykładzin WrocławJest mnóstwo rodzajów wykładzin stosowanych w przeróżnych pomieszczeniach, dlatego też metod ich oczyszczania oraz środków czystości jest równie wiele. Na wybór odpowiedniej metody w głównej mierze zależeć będzie stopień ubrudzenia poszczególnych wykładzin, a także specyfika danego pomieszczenia, ponieważ nie każde miejsce będzie można wyłączyć całkowicie na dłuższy czas z użytkowania. Czyszczenie wykładzin Wrocław, które są delikatne i wyprodukowane z bawełny bądź jedwabiu, odbywa się za pomocą specjalnego, tekstylnego padu z użyciem odpowiedniego preparatu o pH na poziomie 6,5. Metoda ta jest niezwykle skuteczna zarówno przy bieżącej konserwacji, jak i gruntownym czyszczeniu. Wykładzina, która została oczyszczona zgodnie z tą metodą jest gotowa do użytkowania już godzinę po praniu i zabezpieczona przed ponownym zabrudzeniem. Kolejną metodą prania dywanów jest ich szamponowanie, które rozpuszcza brud oraz oddziela go od włókien, a krystalizacja szamponu idealnie izoluje go od wykładziny. 

Tak naprawdę niemożliwe jest uchronienie dywanów i wykładzin przed wszystkimi zabrudzeniami. Dlatego też konieczne jest zarówno codzienne, jak i gruntowne czyszczenie za pomocą specjalistycznych metod usuwania brudu i zabezpieczania materiału przed kolejnymi zabrudzeniami na najbliższy okres czasu. Dla lepszego efektu można także dodatkowo impregnować wykładzinę.