Popularne wyroby szwajcarskie

Można przyjąć, że popularność wyrobów użytkowych jest efektem ich wysokiej jakości. Dotyczy to na pewno znanych i lubianych produktów szwajcarskich. Na pewno należą do nich zegarki,  scyzoryki i noże myśliwskie. Znane są również firmy farmaceutyczne i ich leki. Smakowe legendy, to czekoladki sery. Poza tymi produktami, najbardziej popularne są banki i Alpy Szwajcarskie.

Do czego służy scyzoryk?

scyzoryki szwajcarskieSkromna nazwa scyzoryk nie oddaje w pełni tego, co mają w sobie scyzoryki szwajcarskie. Jest to kieszonkowy zestaw najpotrzebniejszych narzędzi codziennego użytku. W zestawie znajdują się otwieracz do butelek i korkociąg. Jest pilniczek do paznokci i nożyczki. Dwa ostrza; dłuższe i krótsze. Jest otwieracz do konserw i piła do konserw. Są również dwa śrubokręty, szpikulec, ściągacz do izolacji i hak wielofunkcyjny. W obudowie scyzoryka ukryte są pęsetka i wykałaczka. Jest jeszcze kółko, za pomocą którego można scyzoryk doczepić do kluczy, bo może on występować jako brelok. To co eufemistycznie, ze względu na wygląd i rozmiary, nazywane jest scyzorykiem, to naprawdę jest Szwajcarskim Nożem Oficerskim, wymyślonym i opatentowanym pod koniec XIX wieku dla Armii Szwajcarskiej. Ten  nieduży przedmiot umożliwia przetrwanie w najbardziej ekstremalnych warunkach, co niejednokrotnie potwierdzili ci, którym to się udało. Amerykańscy prezydenci zamawiają je w specjalnej wersji i obdarowują nimi swoich szczególnych gości. Scyzoryki wykonane są ze stali nierdzewnej najwyższej jakości, w większości chromowo-molibdenowej, a obudowa z aluminium.

Kontrolę jakości każdego egzemplarza przeprowadza 90 pracowników firmy. Nie ma więc mowy o nieudanym wyrobie. Scyzoryki są do kupienia w tradycyjnych sklepach z eleganckimi prezentami oraz w sklepach on-line i znakomicie nadają się na prezent nie tylko dla mężczyzny.