Popularne akcesoria do karabinów

Doświadczeni strzelcy często wspominają, iż dodatki do broni, mogące nieraz znacznie poprawić komfort jej użytkowania a nawet zmienić parametry to nie tylko celowniki, jak wielu nowych użytkowników zwykło uważać. Dobierając akcesoria do własnej broni, przede wszystkim należy brać pod uwagę styl strzelania i zastosowanie.

Przydatne akcesoria do broni palnej

polecane akcesoria do broniJednym z najczęściej pojawiających się, aczkolwiek niezauważanych dodatków jest dwójnóg. Pozwala on na strzelanie w pozycji leżącej lub wygodne oparcie karabinu choćby na osłonie, za którą strzelec zajmuje pozycję. Na wielu modelach karabinów dwójnogi są montowane fabrycznie, choć często bywają usuwane przez użytkowników. Chwyty magazynkowe to kolejne polecane akcesoria do broni. Przydają się szczególnie osobom, którym wygodniej trzymać broń w okolicy magazynka. Chwyty takie to nic innego jak gumowe, profilowane obejmy, zakładane na podstawę korpusu broni, dodatkowo chroniące magazynek przed uszkodzeniami. Do większości obecnie używanych kolb zostały niedawno wprowadzone moduły, pozwalające na zamontowanie kieszeni na magazynki lub akcesoria. Kieszenie takie zwykle wykonane są z tworzywa sztucznego i montowane są w kolbie w taki sposób, by nie utrudniały one strzelania z broni w żaden sposób. Zaczepy na pas nośny, o konstrukcji pozwalającej na natychmiastowe odczepienia pasa, montowane na szynach nośnych przydają się przede wszystkim strzelcom wojskowym i policyjnym, aczkolwiek używane są także w sportowym strzelaniu dynamicznym.

Kompensatory i ograniczniki ognia wylotowego są przede wszystkim kierowane do tych użytkowników, którzy posiadają starsze modele karabinów, zwykle posiadające mniej efektywne systemy odprowadzania ognia. Dodatki te pozwalają na ochronę oczu przed wpływem ognia wylotowego.