zamrażarka przeszklona

Pomoc mamie i zamrażarka przeszklona

Moja mama prowadzi mały sklep na naszym osiedlu. Spędza w nim większość swojego czasu, ponieważ zatrudnia tylko dwie dziewczyny do pomocy, a zdarza się, że któraś z nich – albo obie – nie mogą dotrzeć do pracy. Mama nie złości się o to, bo jest bardzo wyrozumiała.

Zamrażarka przeszklona wymaga czyszczenia

zamrażarka przeszklonaWtedy przychodzę jej pomagać w obsługiwaniu klientów. Czasami zostaję także wieczorami, żeby zająć się utrzymaniem porządku – mama często jest już na to zbyt zmęczona po całym dniu pracy. A przecież lada i witryna chłodnicza muszą być utrzymane w idealnym porządku, żeby produkty były trzymane w dobrych warunkach. Zawsze je myję i dbam o to, by się nie zabrudziły. Tego samego wymaga witryna cukiernicza, która codziennie oblepiona jest lukrem pomimo tego, że pod ciastka kładziemy zawsze papier śniadaniowy. Trochę mniej pracy wymaga zamrażarka przeszklona, którą jednak też czyszczę regularnie i dbam o odpowiednią temperaturę w niej. Szafa chłodnicza jest moim ulubionym sprzętem, bo ją muszę tylko przetrzeć w środku – dzięki temu, że trzymamy tam głównie napoje, prawie nic nie jest w stanie jej ubrudzić. Dzięki temu nie trzeba się namęczyć przy zachowaniu czystości. Zawsze dokładnie sprzątam jeśli jakiś sypki produkt wysypał się na regale. Codziennie zamiatam całą podłogę i przemywam ją wodą z dodatkiem płynu do czyszczenia powierzchni, który intensywnie pachnie cytryną. Na koniec chowam wszystkie sprzęty w składziku i wychodzę tylnym wyjściem. Wiem, że mama jest mi bardzo wdzięczna i gdy wracam do domu, czasem już śpi.

Musi zebrać siłę przed kolejnym dniem, kiedy od rana będzie na nogach i zajmie się obsługiwaniem klientów. Czasem szkoda mi mamy, bo jej praca bardzo ją męczy, jednak ona utrzymuje, że jest zadowolona – zawsze chciała pracować w sklepie i tam czuje się najlepiej.