Pierwsza wizyta u psychologa

 

Dziś żyjemy niezwykle szybko. Cały czas się gdzieś spieszymy, gonimy za pieniędzmi, nie mamy czasu na drobne przyjemności. Jest to zatem dla nas bardzo męczące. Czasem ze względu na taki tryb życia, zaczynają nas dotykać problemy natury psychicznej.

Czy psycholog może nam pomóc?

doświadczony psycholog - PoznańCzasem nam się wydaje, że z takimi problemami jesteśmy w stanie poradzić sobie sami. W końcu jesteśmy silni. Jednak ta siła, którą mamy w sobie, nie zawsze zdaje egzamin. Każdy z nas bowiem potrzebuje wsparcia i przede wszystkim pomocy. Im bardziej chcemy sami sobie pomóc, tym zazwyczaj bardziej sobie szkodzimy. Trwamy bowiem w dziwnego rodzaju zawieszeniu, które może być dla nas bardzo frustrujące. Nie musimy jednak zwierzać się ze swych problemów rodzinie czy też znajomym. Oczywistym bowiem jest, że nie każdy ma siłę do tego, by przyznać się do swoich słabości przed bliskimi. Dlatego też warto udać się w takiej sytuacji do psychologa. Jest to dla nas przede wszystkim osoba, które my nie znamy osobiście. Dlatego też o wiele łatwiej jest nam jej odpowiedzieć o naszych bolączkach i przede wszystkim zmartwieniach. Łatwiej nam również przyjmować od takiej osoby rady, ponieważ widzimy w niej doświadczenie i przede wszystkim profesjonalizm. Rady otrzymane od rodziny zazwyczaj szybko są przez nas puszczane w niepamięć. Dziś przyjmuje chociażby doświadczony psycholog – Poznań. By wyzdrowieć i przede wszystkim stanąć na własne nogi pod względem psychicznym, trzeba działać. Psycholog powinien być pierwszym krokiem.

Wizyta u psychologa może być dla nas nieco krępująca. Czasem możemy sądzić, że nasze problemy są zbyt błahe by korzystać z takiej pomocy. Warto jednak pokonać swoje własne lęki i obawy. Tak naprawdę psycholog może tylko nam pomóc, na pewno nie zaszkodzi.