Piękne bombki choinkowe

Boże Narodzenie to dla wielu ulubione Święta w całym roku. Ich podniosła atmosfera sprawia, że czas biegnie inaczej niż zwykle. Skupiamy się wówczas na innych sprawach, niż te związane z szarą codziennością. Więcej czasu poświęcamy rodzinie i budowaniu wzajemnych relacji z bliskimi. Przygotowania do świąt zaczynają się często już kilka tygodni przed ich nadejściem. 

Bombka – nieodłączna ozdoba choinki 

bombki ręcznie robioneNajczęściej przygotowania biegną wielotorowo, bowiem dotyczą różnych dziedzin życia: począwszy od sfery duchowej, na kulinarnej skończywszy. Ważne miejsce w tym całym przedświątecznym galimatiasie zajmuje przygotowanie ozdób choinkowych. To szczególnie cieszy najmłodszych, którzy często lubią samodzielnie wykonywać dekoracje. Amatorskie wyroby nie wszystkim jednak odpowiadają i ci z kolei wolą gotowe ozdoby. Te również często stanowią rękodzieło, ale wykonane przez profesjonalistów. W warunkach domowych, nawet jeśli posiada się talent artystyczny, trudno przecież wykonać na przykład bombki – nieodłączny element świątecznego drzewka. Owszem, można zamiast szklanych kul użyć chociażby styropianowych, ale to przecież nie to samo. Na szczęście piękne bombki ręcznie robione są dostępne na wyciągnięcie ręki. Stanowią prawdziwe dzieła sztuki. Oprócz najbardziej popularnych baniek, można kupić bombki w najróżniejszych kształtach: zwierzęta, krasnale, grzybki, bałwanki, gwiazdki, szyszki, aniołki… Trudno je wszystkie wymienić.

Myślę, że nawet pracownicy fabryki bombek mieliby z tym problemy, choć sami je przecież wytwarzają. Każdemu zainteresowaniu procesem powstawania bombek polecam przedświąteczną wizytę w takiej fabryce. Przekonacie się tam, jak długie i pracochłonne jest stworzenie tej kruchej choinkowej ozdoby. Zobaczycie też, że bombki są ręcznie malowane.