outsourcing kadrowo-płacowy

Oszustwo a outsourcing kadrowo-płacowy

Wiele firm z zachodu zaczęła bawić się w tak zwany outsourcing pracowniczy. To pozwala im zmniejszyć koszty. Każdy próbuje zaoszczędzić gdzie się da, a wiadomo, że tu dostaje się mniejsze wypłaty nisza na zachodzie, zatem kiedy ktoś stąd może zrobić robotę osoby stamtąd robi się to opłacalne.

Outsourcing kadrowo-płacowy – co to jest?

outsourcing kadrowo-płacowyTak samo w sferze stanowisk pracowników zajmujących się pracowniczymi obowiązkami, Urlopami, wypisywaniem dokumentów dla pracowników, rachunków i tego typu spraw. Tylko pytanie kiedy się zaczyna taki outsourcing kadrowo-płacowy dla firm, a kiedy jest to najzwyklejszy w świecie wyzysk ludzi. Przerzucanie tak samo trudnych zadań osobom, które wezmą za to po prostu mniejsze pieniądze wydaje się być przestępstwem w białych rękawiczkach. Ludzie się na to zgadzają, ale jakim kosztem. W każdym większym mieście jest na prawdę bardzo dużo pośrednictw pracy, Na każdym rogu jakaś agencja pracy tymczasowej. Tak wiele osób ciągle zmienia pracę,że potrafią mieć papiery w paru miejscach na raz. Na każdym roku jest jakaś firma rekrutacyjna, dzięki której można znaleźć pracę. Żeby dzięki takiej agencji reklamowej znaleźć jakieś godziwe miejsce pracy należy się przygotować. Najlepiej zebrać całą dokumentację i wszystkie dotąd uzyskane papiery. Czy to kurs na kserokopiarkę czy jakikolwiek inny kurs. Mile widziane są też kursy językowe. Jeśli mamy to zebrane zanosimy to do takiej agencji, a oni to sobie wszystko posegregują przygotują nasz profil pracownika i będą szukali nam pracy. Możemy też wypełnić ankiety jaka praca nas interesuje bo przecież wiadomo, że mija się z celem, jeśli pracowaliśmy jako kierownik albo ktoś wysoko postawiony, a panie będą nam szukały pracy na stanowisku gdzieś na produkcji, Absolutnie nie możemy się na takie coś zgadzać.

Cały czas powinniśmy trzymać swój poziom i się rozwijać. Najwyżej będziemy chwilę bez pracy, ale pamiętajmy, że w momencie kiedy zaczniemy się zgadzać na wszystko to będziemy schodzić coraz niżej dlatego trzeba trzymać poziom i też wymagać od tych agencji właśnie poziomu.