Ocieplanie z użyciem pianki PUR

Z ocieplaniem budynków najczęściej kojarzony jest styropian. Nie da się ukryć, że ten materiał jest niezwykle skuteczny i stosuje się go od wielu już lat. Jednak to, że jest on popularny wcale nie musi oznaczać, że jest najlepszy. Styropian jest ostatnimi czasy coraz częściej zastępowany przez nowe materiały jakimi są chociażby wełna mineralna oraz pianka poliuretanowa. Szczególnie ten drugi materiał jest bardzo skuteczny. 

Zatrzymywanie ciepła w pomieszczeniach 

profesjonalne ocieplenia pianką poliuretanową w mazowieckimJeśli zamieszkujemy w budynku, który nie posiada warstwy termoizolacyjnej to z pewnością ponosimy dość wysokie koszty za ogrzewanie. Wynika to po prostu z tego, że ciepłe powietrze które powstaje dzięki naszym systemom grzewczym uchodzi poza budynek. Warto więc zdecydować się na stworzenie termoizolacji. Ostatnimi czasy szczególnie często wykorzystywaną techniką jest ocieplanie pianką PUR. Jeśli poszukujemy firmy świadczącej usługi jakimi są profesjonalne ocieplenia pianką poliuretanową w Mazowieckim można z łatwością znaleźć firmy, które tym się zajmują. Nakładanie takiej pianki polega na wcześniejszym wymieszaniu dwóch składników z których taka pianka powstaje. Takim składnikiem jest najczęściej polikarbaminian oraz specjalny utwardzacz, który powoduje że pianka od razu po nałożeniu zaczyna przybierać właściwą postać. Po chwili po uwolnieniu pianka zaczyna kilkudziesięciokrotnie zwiększać swoją objętość. 

Dzięki rozprężającym właściwościom pianki możliwe jest skuteczne wypełnienie wielu zakamarków w budynku. Pianka po nałożeniu na jakąś powierzchnię zaczyna tworzyć jednolitą warstwę, która świetnie przylega do ściany lub dachu. Dużą popularnością obecnie cieszy się nakładanie pianki na poddaszach. Można dzięki temu w dużym stopniu zredukować wysokość rachunków za ogrzewanie.