Nowoczesna terapia biorezonansowa

 

Biorezonans jest metodą zwalczania schorzeń wykorzystywaną w tak zwanej medycynie niekonwencjonalnej, która polega na korzystaniu z naturalnych metod leczenia i diagnozowania chorób. Pierwszy raz została użyta w XX w. przez Ericha Rasche’a i Franza Morella, wprowadzili ją na rynek amerykański pod nazwą terapii MORA. 

Jak działa biorezonans?

terapia biorezonansowaBiorezonans polega na użyciu drgań pola magnetycznego, każde żywe stworzenie, bakteria czy grzyb je emituje. Metoda ta polega na wykryciu tych zmiennych fal, a następnie wprowadzeniu je w drgania, które powodują jego rozpad. Terapia biorezonansowa jest wykorzystywana przy wykrywaniu pasożytów, roztoczy, grzybów i alergii. Neuroterapeuci zalecają terapię w przypadku osób uzależnionych (szczególnie od nikotyny) w celu pozbycia się nałogu,  a także w przypadku chorób zwyrodnieniowych, autoimmunologicznych, infekcjach, zmianach i zaburzeniach natury hormonalnej oraz stanach zapalnych i przewlekłych bólach. Podczas zabiegu pacjent znajduje się pozycji siedzącej, badanie polega na przepuszczeniu przez ciało pacjenta prądu o niskim natężeniu ale zmiennej częstotliwości. Podczas badania, pacjent, trzyma specjalne metalowe końcówki, które są podłączone do aparatury prądotwórczej. W zależności od badanego obszaru proces może trwać nawet do dwóch godzin. Przeciwwskazaniami do podjęcia terapii biorezonansowej są między innymi: ciąża, choroby nowotworowe oraz wszczepiony rozrusznik serca.

Biorezonans zyskał w ostatnich latach popularność wśród specjalistów od medycyny niekonwencjonalnej. Jednak wielu lekarzy akademickich nie popiera tej metody. Należy jednak, pamiętać że jest to metoda wspomagająca leczenie i pomagająca wykrywać schorzenia. Jeśli przy pomocy biorezonansu zostanie wykryta u nas alergia należy udać się do lekarza i podjąć kompleksowe leczenie.