Miła atmosfera w sklepie z żarnikami

Często zdarza mi się chodzić po różnego rodzaju sklepach, ale prawda jest taka, że rzadko zapamiętuję sprzedawców. Gdybym zobaczył którego na ulicy godzinę później zapewne miałbym wrażenie, że go znam, ale za żadne skarby świata nie potrafiłbym sobie przypomnieć skąd.

Sprzedawca żarników LED – prawdziwy profesjonalista

żarnik ledInaczej było jednak w tym jednym konkretnym przypadku w dzień, w którym udałem się do sklepu z oświetleniem. Nie wiedziałem jeszcze ile dokładnie zamierzam kupić rzeczy, ale wiedziałem, że przynajmniej jedna była już na wykończeniu. Potrzebny był mi głównie żarnik LED, a nie znałem żadnego innego punktu, w którym mógłbym coś takiego dostać. Zapytałem sprzedawcę czy mają oni żarniki z rodzaju tych, które są mi potrzebne. On uśmiechnął się tak szeroko, jak to tylko było możliwe. Zaprowadził mnie do działu, w którym znajdowały się tylko i wyłącznie żarniki LED, spośród których mogłem wybierać ile chciałem. Mimo wszystko nie widziałem tam niczego, co by mi się przydało. Uznałem, że już wszystko stracone i powiedziałem o tym sprzedawcy. Ten wyglądał z kolei tak, jakby dotknęło to jego osobiście. Pobiegł bez słowa na zaplecze i po kilkunastu sekundach wrócił trzymając w rękach ogromny karton. Powiedział, że nie możemy się poddać – na pewno znajdziemy taki żarnik LED, jaki jest mi potrzebny. Jego energia wpłynęła też pozytywnie na mnie – obaj zaczęliśmy szukać żarnika. Po krótkim czasie faktycznie udało nam się go znaleźć. Jakby tego było mało, naliczył mi on dziesięć procent rabatu.

To był sprzedawca który sprawił, że naprawdę poczułem się ważny w jego sklepie. To było świetne uczucie – nie byłem jedynie jednym z wielu klientów, którzy tak czy siak przyjdą i zostawią pieniądze. Poczułem się niemal jak przyjaciel tego człowieka, i tak też go później widziałem.