Miękkie okrycie kąpielowe

Pojawienie się w domu noworodka przewraca dotychczasowe życie do góry nogami. Od tej pory potrzeby malucha są na pierwszym miejscu i trzeba im podporządkować każdy dzień. Żeby  można było sprawnie się dzieckiem opiekować, potrzebne są odpowiednie produkty.

Jak wyglądają okrycia kąpielowe dla niemowlaków?

Okrycie kąpielowe z kapturemKażda mama jeszcze przed porodem kompletuje wyprawkę dla malucha, ponieważ jest ona potrzebna od pierwszych chwil życia. Stanowią ją takie produkty jak łóżeczko ze szczebelkami, głęboki wózek, zapas ubranek w najmniejszych rozmiarach czy zestaw kąpielowy. Warto się zatrzymać przy ostatniej pozycji, ponieważ rodzice najczęściej kąpią malucha codziennie lub co drugi dzień, zatem wanienka, stelaż czy ręcznik będą niezbędne. Jeżeli chodzi o ręcznik, to zdecydowanie lepsze jest okrycie kąpielowe z kapturem, ponieważ pozwala jednocześnie osuszać maluszkowi główkę i resztę ciała, bez konieczności naciągania materiału. Okrycie wygląda jak klasyczny ręcznik kąpielowy z doszytym na środku kapturem. W sprzedaży znajdziemy modele wykonane z chłonnej bawełny, bambusa lub frote, które świetnie chłoną wilgoć i są przyjemne w dotyku. W przypadku tak małych dzieci nie jest zalecane pocieranie skóry, zatem sprawdzą się okrycia kąpielowe, które wystarczy przyłożyć do skóry dziecka. Taki ręcznik wystarczy na kilka lat użytkowania, ponieważ jest wystarczająco duży. Bez problemu w sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy tego typu okrycia w kolorach i wzorach dla chłopców i dziewczynek.

Jeżeli chodzi o cenę okryć kąpielowych, to przeważnie jest ona zbliżona do cen zwykłych ręczników. Ich kaptury często zdobią zabawne uszka misia, króliczka czy innego zwierzątka, przez co dzieci wyglądają w nich wyjątkowo słodko. Taki produkt może być dobrym pomysłem na prezent.