Miękki kokon gniazdko

Dzieci zaraz po narodzinach i w pierwszych tygodniach życia potrzebują przede wszystkim mamy, ponieważ przy niej czują się bezpiecznie. Lubią też mieć ciepło i ciasno, ponieważ takie warunki miały w trakcie pobytu w brzuszku mamy.

Do czego służą kokony niemowlęce?

kokon gniazdkoKażda mama kompletując wyprawkę dla malucha, kupuje najpotrzebniejsze artykuły, które na pewno się przydadzą w opiece nad dzieckiem. Na pewno możemy do nich zaliczyć głęboki wózek, łóżeczko ze szczebelkami, ubranka czy zestaw kąpielowy składający się z wanienki, ręcznika i kosmetyków. Jednak przydaje się także kokon gniazdko, które może pełnić kilka funkcji. Kokon może być łóżeczkiem, leżaczkiem, miejscem do zabawy czy spania. Jego rozmiar jest uniwersalny, zatem można go włożyć do każdej gondoli i zabrać malucha na zimowy spacer bez obawy ze zmarznie. Kokony dostępne w sprzedaży mogą być jedno lub dwustronne oraz znajdziemy je w wersji solo lub z kompletem dodatków takich jak: poduszka motylek, kocyk czy dodatkowy materacy. Oczywiście im więcej dodatków, tym wyższa cena. Najtańsze, klasyczne modele kokonów kupimy już za niecałe czterdzieści złotych i tak samo dobrze się sprawdzą jak te z dodatkami, które wcale nie są niezbędne. Dobry kokon powinien być miękki, bezpieczny i najlepiej dobrany kolorystycznie do płci dziecka. To co go wyróżnia, to podwyższone brzegi, które dodatkowo posiadają sznureczki służące do ich ściągania i tym samym  regulowania wysokości i szerokości gniazdka. Im mniejsze dziecko, tym bardziej muszą być zaciągnięte sznureczki.

Dla większości mam kokon jest bardzo przydatnym produktem, który sprawdza się w wieku sytuacjach. Można go bez kłopotu prać w pralce, zatem łatwo go utrzymamy w czystości. Dla starszych dzieci może on być matą do zabawy.