Malowanie w ekstremalnych warunkach

 

Czasami konieczne jest pomalowanie elementu, który na stałe pracuje w wysokiej temperaturze. Oczywistym jest, że zwykła farba nie sprosta oczekiwaniom i nie okaże się w takich warunkach wystarczająco wytrzymała. Do trwałego pokrycia powierzchni przebywających w wysokich temperaturach potrzeba czegoś więcej.

Emalia silikonowa odporna na wysokie temperatury

spray emalia silikonowaKiedy potrzebne jest doskonałe krycie, które wytrzyma na powierzchni przebywającej stale w temperaturze wyższej niż przeciętna, odpowiedzią na potrzeby będzie spray emalia silikonowa. Jest to profesjonalna farba termoutwardzalna, charakteryzująca się nienagannym kryciem i odpornością na każde warunki atmosferyczne. Przeznaczona jest do malowania wszelkich pieców, nagrzewnic, bojlerów, rur i wszelkich innych powierzchni narażonych na działanie wysokich temperatur. Emalia dostępna jest w trzech kolorach: białym, czarnym i srebrnym i sprzedawana jest w pojemniku o gramaturze 400 mililitrów. Sama formuła spray’u zapewnia wygodną i komfortową aplikację, która niweluje możliwość zabrudzenia odzieży farbą niemal do zera. Aby odpowiednio zastosować spray, należy oczyścić i odtłuścić malowane powierzchnie i energicznie potrząsnąć pojemnikiem przez około minutę (by kolor nabrał jednolitości). Nakładając farbę, pojemnik należy trzymać w odległości około 30 centymetrów od powierzchni malowanej, a po zakończonym działaniu, w prosty sposób (przekręcając pojemnik do góry dnem i naciskając przycisk aerozolu przez 2 sekundy), należy wyczyścić przycisk.

Jeśli chcesz pomalować domowy grzejnik albo ogrodowy grill i szukasz odpowiedniej farby do tego celu, warto zastanowić się nad silikonową emalią w postaci spray’u. Gwarantujesz sobie tym samym łatwą aplikację i pewność, że farba pozostanie na pomalowanej powierzchni mimo użytkowania urządzenia w wysokich temperaturach.