Letni problem z komarami

 

W obecnym roku zima była dość łagodna a można powiedzieć, że tak na prawdę prawie wcale jej nie było dlatego też należy się spodziewać, iż latem będziemy mieli niemały problem z owadami takimi jak muchy, meszki, kleszcze i komary. Dzieje się tak, gdyż owady te nie wymierają podczas wegetacji w okresie zimowym z powodu zbyt wysokich temperatur, przez co w okresie letnim jest ich zazwyczaj zbyt dużo.

Jak zwalczać komary?

zwalczanie komarówWalka z takim problem jest dość ciężka i mozolna, ponieważ owady takie jak komary w dogodnych warunkach wylęgają się w ilościach niewyobrażalnie dużych, dlatego też warto jest odpowiednio wcześnie nastawić się na zwalczanie komarów. Już teraz można zadbać o to aby zakupić i zamontować specjalne siatki na okna przez które komary nie dostaną się do wewnątrz budynku. Innym sposobem, który mogą wdrażać nawet władze miasta, jest hodowla lub stworzenie odpowiednich warunków rozwojowych dla naturalnych wrogów owadów. Dobrym przykładem mogą być tutaj na przykład ptaki, które właśnie owadami się żywią przez co mogą w naturalny sposób ograniczać ich populację. Można także dokonywać szczególnie na prywatnych posesjach, nasadzeń roślin które swym zapachem odstraszają potencjalne owady. Innym sposobem jest zakup różnego rodzaju środków chemicznych na komary lub nawet urządzeń, które podczas swego działania emitują nieprzyjemne dla komarów dźwięki lub zapachy w zależności od użytej technologii.

W przypadku owadów takich jak komary, należy z nimi walczyć wszelkimi dostępnymi sposobami i środkami ponieważ akurat te owady nie przynoszą żadnych korzyści a dodatkowo mogą przenosić różnego rodzaju choroby zakaźne z tytułu kontaktu z krwią swych poprzednich ofiar. Także same ukąszenia komara są dość nieprzyjemne i mogą wywołać obrzęki i swędzenie utrzymujące się nawet kilka dni.