Kubki dla najmłodszych dzieci

 

Kiedy nasz dzieci są małe piją mleko z piersi mamy. Kolejnym etapem jest pojenie nasze pociechy za pomocą butelki. Kiedy mija i ten etap, a dziecko robi się już samodzielne dostaje pierwszy swój kubek niekapek Canpol. Dzięki takiemu kubeczkowi nauka picia staje się dużo prostsza i mniej stresująca.

Kubki niekapki do nauki samodzielnego picia

kubek niekapek canpolPierwszy kubek niekapek powinien mieć jeszcze sylikonowy smoczek. Dzięki niemu pierwsze ząbki są chronione przed ewentualnym podrażnieniem. Kubek ten posiada także szeroki uchwyt idealny do małych rączek. Ponadto ciekawe i kolorowe obrazki przyciągają ciekawski wzrok małego smakosza. Niektóre kubeczki posiadają skale, dzięki której rodzice mają lepszą kontrolę nad ilością wypitych płynów. Kubek niekapek Lovi charakteryzuje się przede wszystkim zaworkiem czy ustnikiem, który chroni przed wylaniem. Dodatkowo każdy z nich ma szeroki spód dzięki czemu jest stabilniejszy i łatwiejszy do odkładania przez dziecko. Zarówno kubeczki do nauki samodzielnego picia jak i dla dzieci starszych mają różne pojemności. Wszystkie można wyparzać. Są wykonane z bezpiecznych dla dziecka tworzyw. Większość ma też pokrywki chroniące ustnik przed zabrudzeniem. Przeznaczone są zarówno do ciepłych jak i do zimnych napoi. Cena kubka niekapka zależy od jego rodzaju. Natomiast waha się już od kilku do kilkunastu złotych. Zatem nie jest wygórowana, a kubeczki firmy Lovi są naprawdę godne polecienia.

Ucząc nasze dziecko samodzielnego picia z kubeczka musimy pamiętać o jego bezpieczeństwie. Nie należy zostawiać małe dziecko bez nadzoru podczas picia bo może dojść do zadławienia za dużą ilością napoju. Nawet najlepszej jakości kubek niekapek musi być używany przez dziecko tylko w obecności osoby dorosłej.