Koktajle odżywcze z białka roślinnego

Odżywki białkowe są cennym źródłem białka na przykład dla sportowców i osób, które intensywnie ćwiczą. Najczęściej takie białka są pochodzenia zwierzęcego, jednak z myślą o osobach, które nie spożywają produktów od zwierzęcych powstały białkowe odżywki pochodzenia roślinnego.

Wegańskie odżywki roślinne w proszku

białko roślinne w proszkuZ odżywek powinny korzystać jedynie osoby, które narażone są na duży wysiłek fizyczny. Sportowcy i osoby ćwiczące na przykład na siłowni muszą dostarczać swojemu organizmowi odpowiednią ilość białek w ciągu dnia. Dzięki temu będą w stanie wydajniej ćwiczyć, a ich masa mięśniowa będzie miała niezbędny budulec. Po odżywki bardzo często sięgają osoby, które nie są w stanie dostarczyć swojemu organizmowi odpowiedniej ilości białka w posiłkach. Najczęściej wtedy wypija się koktajl białkowy bezpośrednio po treningu lub przed snem. Jeśli jednak dana osoba nie ćwiczy zbyt intensywnie to na samym początku nie warto od razu sięgać po białko w proszku. Być może wystarczy białko dostarczane w codziennych posiłkach. Z myślą o weganach powstało białko roślinne w proszku. Tworzone jest zwykle na bazie białka z ryżu, soi, pszenicy lub ziaren grochu. Teraz również osoby, które intensywnie ćwiczą, ale nie spożywają produktów od zwierzęcych, mogą wspierać swój organizm podczas wysiłku. Na rynku odżywek obecnie jest jeszcze niewiele tego typu produktów. Ale z czasem pojawia się ich coraz więcej i są w pełni wartościowe. Zawierają podobne elementy jak odżywki białkowe pochodzenia zwierzęcego. 

Do białka dodawane są również witaminy oraz inne mikro i makroelementy. Białko w proszku najczęściej jest również dostępne w wielu różnych smakach i kolorach. Dzięki temu picie koktajli białkowych staje się nie tylko potrzebą ale też przyjemnością.