Kiedy korzystać z rehabilitacji ortopedycznej?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób odczuwa na co dzień różnego rodzaju dolegliwości bólowe. Najczęściej dotyczą one stawów, które są najbardziej obciążane czyli bioder, kolan oraz kręgosłupa. Szczególnie częste są nieprawidłowości w tych stawach u osób, które mają nadwagę lub są otyłe, ponieważ w takim przypadku obciążenia te są zdecydowanie większe niż wytrzymałość danych stawów.

Wykorzystanie rehabilitacji ortopedycznej

rehabilitacja ortopedycznaJak wspomniano powyżej, w dzisiejszych czasach coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju dolegliwości bólowe, które dotyczą szczególnie często stawów biodrowych, kolanowych oraz kręgosłupa. Dużą grupę, która narzeka na tego rodzaju dolegliwości stanowią osoby z nadwagą oraz otyłe. Jeżeli sami należymy do tych grup, warto zastanowić się co możemy zrobić, aby zredukować odczuwany ból. Jedną z rzeczy, która może nam pomóc jest rehabilitacja ortopedyczna. Podczas takiego turnusu fizjoterapeuta oceni z czego wynikają nasze dolegliwości i nauczy nas wykonywania ćwiczeń, jakie mogą pomóc w pozbyciu się ich. Ważne jest to, że doświadczony rehabilitant tak dobierze ćwiczenia, że nie będzie ryzyka związanego z jeszcze większym obciążeniem stawów. Zamiast tego będziemy ćwiczyć grupy mięśniowe, które są zbyt słabe, aby nauczyły się one przejmować część obciążenia, co sprawi, że nacisk na bolesne miejsca będzie zdecydowanie mniejszy.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach coraz więcej osób odczuwa na co dzień różnego rodzaju dolegliwości bólowe. Szczególnie popularne jest to u osób, które posiadają nadwagę lub są otyłe. Jeżeli sami jesteśmy w takiej sytuacji, to warto zastanowić się na uczestnictwem w rehabilitacji ortopedycznej. Dzięki temu doświadczony fizjoterapeuta zbada nas i zleci odpowiednie ćwiczenia, które spowodują zmniejszenie bólu.