Kaftanik z rękawem w prezencie

Marta zupełnie nie miała obycia z małymi dziećmi. Była więc bardzo zestresowana, kiedy planowała odwiedzić swoją przyjaciółkę, która kilka tygodni temu urodziła swoje pierwsze dziecko. Wiedziała, że wypada coś kupić zarówno mamie, jak i maluchowi, jednak długo zbierała się na odwagę, aby odbyć wycieczkę do sklepu z akcesoriami dla dzieci. 

Niełatwy zakup kaftanika dla dziecka

kaftaniki z rękawem dla dzieckaCo do swojej przyjaciółki nie miała wątpliwości – Małgosia kochała tulipany, więc dla niej zakupiła solidny bukiet. Była jednak przerażona, gdy zawitała do sklepu dziecięcego. Miała kompletny mętlik w głowie, nie wiedząc, gdzie powinna się skierować. Czy wybrać zabawkę, ubranko czy praktyczne zawsze pieluszki? Ekspedientka najwyraźniej zauważyła jej zagubienie i przyszła jej z pomocą. Dla 4-tygodniowego malucha zaproponowała kaftaniki. Argumentowała, że kaftaniki z rękawem dla dziecka są zawsze praktycznym prezentem, z radością przyjmowanym przez każdą mamę, ponieważ przy maluchu wykorzystuje się ich całkiem sporo. Zaprowadziła Martę do działu wyłącznie z tym rodzajem ubrań. Okazało się, że zajmowały one 5 półek! Skupiły się na jednej, gdzie były wyłącznie te z rękawkiem w rozmiarze około 62-68 cm. Taki rozmiar szacowała ekspedientka dla dziecka w tym wieku. Na szczęście wyłożyła Marcie 4 modele o właściwych już parametrach. Jej zadaniem było tylko zdecydować, który jej zdaniem jest najładniejszy. Wybrała jasnozielony z niewielkim samochodzikiem z przodu w delikatną prążkę i serdecznie podziękowała za pomoc.

Kaftanik pasował prawie idealnie. Według Małgosi za tydzień powinien być w sam raz. Tulipany oczywiście trafione w dziesiątkę. Marta jeszcze długo dziękowała w myślach miłej ekspedientce, która uratowała ją od zakupu niechybnie nietrafionego prezentu!