Jaki fotel gamingowy wybrać?

 

Jeszcze kilkanaście lat temu, takie pojęcie jak „gamer” w ogóle nie funkcjonowało. Jednak rozwój technologii sprawił, że przybyło ludzi którzy zaczęli grać w gry nie tylko dla pasji, ale również po to, by zarabiać pieniądze, często bardzo konkretne. 

Obrotowe fotele kubełkowe dla gamerów

obrotowy fotel kubełkowy do komputeraBycie gamerem nierozerwalnie wiąże się z długimi godzinami spędzanymi przed komputerem lub w przypadku grania na konsoli – przed telewizorem. To zajęcie siedzące a jak wiadomo, naszemu kręgosłupowi to nie służy. Dlatego też każdy gamer, powinien sprawić sobie porządny fotel. Najlepiej taki, który będzie miał kilka punktów podparcia kręgosłupa. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ jeśli nie jest on obciążony i nie działają na niego zbyt duże siły, między kręgami nie dochodzi do napięć i przeciążeń. Po długich sesjach spędzonych na graniu, gamerzy najczęściej uskarżają się na ból pleców oraz dwóch odcinków kręgosłupa: lędźwiowego i szyjnego. W takiej sytuacji najlepiej się sprawdzi obrotowy fotel kubełkowy do komputera lub konsoli. Dzięki wygodnemu, sportowemu siedzisku, gracz nie zapad się w nie, ale jest utrzymywany w optymalnej dla kręgosłupa pozycji. Ważnym elementem jest również wyprofilowany zagłówek który można regulować. Dobry fotel gamingowy to absolutnie podstawowe wyposażenie każdego gracza. Zarówno tego, który spędza przed komputerem kilka, jak i kilkanaście godzin. Koszt foteli gamingowych jest zależny od kilku czynników, jednak w grę wchodzi tu oczywiście marka oraz jakość użytych materiałów.

Gamerzy stanowią sporą społeczność. Niektórzy z nich grają zawodowo, uprawiając tak zwany e-sport, inni natomiast zarabiają pieniądze na robieniu gamingowych streamów w popularnych serwisach społecznościowych lub na swoich stronach internetowych.